Hlavní obsah
Somi Foto: Rachot

Somi nabízí klubový smooth jazz v duchu Sade a Nory Jonesové

Americká zpěvačka Somi, jejíž rodiče pocházejí z Rwandy a Ugandy, která vystoupí v úterý v pražském Paláci Akropolis, je občas označována za novou Ninu Simone, ale nejblíž k má ke klubovému smooth jazzu z nočních klubů, jaký prosadila Sade.

Somi Foto: Rachot
Somi nabízí klubový smooth jazz v duchu Sade a Nory Jonesové

Somi vystupovala s jihoafrickým trumpetistou Hughem Masekelou a spolupracovala s tak odlišnými postavami, jako jsou Mos Def a John Legend.

Před natáčením debutového alba The Lagos Music Salon z roku 2014 strávila půldruhého roku v Lagosu, kde vstřebávala postupy nigerijské hudby, což ji asi přiblížilo Sade.

Loňská deska Petite Afrique už vznikla v New Yorku, kde žije. Opět nabízí smooth jazz, jaký byl blízký i Stingovi, což ukazuje Alien, přepracovaný Englishman In New York, kde se snaží ukázat na postavení africké komunity ve městě. Současně ale čerpá z jazzového odkazu Harlemu, z tvorby Duka Ellingtona nebo Charlese Minguse.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků