Hlavní obsah
Elán Foto: Warner Music

Slovenská rádia odmítají hrát písničku Elánu o bulváru

Novou skladbu skupiny Elán s názvem Bulvární krysy odmítá zařadit do vysílání hned několik slovenských rozhlasových stanic. Vedení těchto rozhlasových stanic oznámila, že rok a půl po vraždě novináře Jána Kuciaka považují text skladby namířený proti bulvárním novinářům za nevhodný.

Elán Foto: Warner Music
Slovenská rádia odmítají hrát písničku Elánu o bulváru

„Na webu Fun rádia jsme zveřejnili klip k této písničce s tím, že je nevhodné takto vyjadřovat námitky proti práci bulvárních novinářů. Speciálně vzhledem k tomu, že na Slovensku přišel před rokem o život novinář kvůli své práci,“ cituje deník Nový čas programového ředitele Fun rádia Marka Mikúška.

Podobný názor má i nejposlouchanější slovenská rozhlasová stanice Rádio Expres. „Tuto skladbu neplánujeme zařadit do vysílání,“ reagoval PR manažer Igor Guttler.

Novou písničku Elánu neplánují zařadit do vysílání ani rádia Vlna, Europa 2, Anténa Rock a Rádio Jemné. K bojkotu se přidal rovněž veřejnoprávní Rozhlas a televize Slovenska (RTVS).  „Máme v plánu zařadit do vysílání jiné skladby z nového alba Elánu,“ uvedla mluvčí RTVS Erika Rusnáková. Hudební server hudba.sk oznámil, že odteď vůbec nebude psát o skupině Elán.

V klipu ke skladbě Bulvární krysy vystupuje lídr Elánu Jožo Ráž pronásledovaný bulvárními novináři a jednomu fotografovi vyrazí z rukou fotoaparát, a když se brání, dá mu ránu pěstí. Ráž si poté pozve ostatní členy kapely a řekne jim, že je čas na „deratizaci“. Maskovaní muži pak unesou čtyři bulvární novináře a Ráž na ně míří pistolí. Přistoupí k nim i Vášo Patejdl, který má v ruce stříkací pistoli, nastříká jednomu z novinářů do tváře vodu a všichni členové Elánu se tím dobře baví.

Na konci klipu se objeví nápis, že členové kapely si moc váží práce seriózních novinářů a klip je namířen proti bulvárním médiím, která se seriózní žurnalistikou nemají nic společného.

Klipem se už začala zabývat příslušná krajská prokuratura v Bratislavě. Televizi Joj to potvrdila mluvčí generální prokuratury Andrea Predajňová. Odborník z oblasti trestního práva Milan Ficek říká, že obsah klipu je nevhodný, ale zákon neporušuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků