Hlavní obsah

Slavné filmové studio MGM požádalo o bankrotovou ochranu

Hollywoodské filmové studio Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), které kdysi točilo i legendární "bondovky", požádalo o bankrotovou ochranu před věřiteli po letech pokusů snížit své zadlužení. Investor Carl Icahn uvedl, že se s MGM a věřiteli v rámci předem připraveného bankrotu dohodl na podpoře studia.

Slavné filmové studio MGM požádalo o bankrotovou ochranu

MGM během bankrotového režimu pozmění systém řízení a nepřevezme filmový katalog Cypress, uvedl Icahn. Dodal, že bude mít právo jmenovat ředitele správní rady studia, až podnik režim opustí. K ochraně před věřiteli se přihlásila MGM a desítky filiálek u bankrotového soudu na Manhattanu, napsala agentura Reuters.

Studio MGM, které sídlí v Los Angeles, pohltila v roce 2005 skupina investorů pod vedením firem Sony Pictures a Comcast Studios. Předtím byl majitelem studia magnát Kirk Kerkorian, který naposledy koupil MGM v roce 1996 od pobočky krachující francouzské banky Crédit Lyonnais. V poslední době se firmě nepodařilo přijít s novými filmovými hity a těžce na ni dopadl propad poptávky po DVD.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků