Hlavní obsah
Skunk Anansie se koncert povedl. Foto: Jan Handrejch, Právo

Skunk Anansie byli na Open Air festivalu výteční

Britská skupina Skunk Anansie, noční hvězda pátečního programu Open Air Festivalu v Panenském Týnci, potvrdila dobrou pověst i pozici, kterou jí pořadatelé akce svěřili.

Skunk Anansie se koncert povedl. Foto: Jan Handrejch, Právo
Skunk Anansie byli na Open Air festivalu výteční

Její zdařilé páteční vystoupení předznamenal veselá tisková konference, na které muzikanti vtipkovali, smáli se a vzpomínali na nejzajímavější akce, na nichž hráli. Když se někdo z nich ponořil do hlubší úvahy, jako to udělal kytarista Ace při úvaze o chystaném akustickém albu, zbytek kapely jej různými poznámkami vyvedl z rovnováhy, a tak byl i on nakonec nucen vtipkovat s ostatními.

Dobrá nálada se pak přenesla na pódium. Zpěvačka Skin na ně přišla v podivném sci-fi oblečku, který po druhé skladbě s pomocí asistentky sundala a vystavila tak na odiv svou vysokou hubenou postavu plnou nadměrné energie a vášně.

Baskytarista skupiny Skunk Anansie

Foto: Jan Handrejch, Právo


Její hlas je zvláštní. Z alba známá tvrdost se na panensko-týnském pódiu přetavila do podoby spíše naléhavé. Když zpívala ve výškách, barva hlasu byla místy až nepříjemná, stejně jako basové zvuky vycházející z reprobeden při úderech bubeníkova kopáku či intenzivní hře baskytaristy Casse. Veškeré své party ale zvládla bez intonačních potíží, přičemž profesionálně „zpevnila“ svůj výraz při zpěvu ukázky z chystaného akustického alba, při které ji doprovázel Ace na akustickou kytaru.

Mimochodem, zmíněné album, jež vyjde v září, by mohlo odhalit úplně nový rozměr tvorby jinak ryze rockové britské kapely. Pokud totiž něco na deskách této formace převládalo, byly to nespoutaná agresivita a tah jdoucí jak z hlasu Skin, tak z instrumentů jejích tří spoluhráčů.

Déšť svědčil Monkey Business


Dobrý výkon podali na Open Air Festivalu i Monkey Business. Pomineme-li skutečnost, že současná image zpěváka Matěje Rupperta je – mírně řečeno – neobvyklá, formaci koncert sedl.

Monkey Business si vystoupení užili. Na snímku frontman skupiny Matěj Ruppert, v pozadí Tonya Graves.

Foto: Jan Handrejch, PrávoPřes déšť, který jej provázel, představila všechny skladby s obrovskou profesionalitou, jež se výtečně spletla s profesním nadhledem. Muzikanti se během koncertu usmívali, Ruppert i Tonya Graves zvládali své vokální party hravě a i díky těmto okolnostem obnažily vybrané písničky své nejlepší já. Tedy melodii, rytmus a nástrojové souznění.

Dobrý koncert předvedla na Právo Stage kladenská skupina Zrní, na Main Stage Seznam.cz si se sérií svých u diváků dobře vedli i Mandrage, byť při jejich setu bylo znát, že prudký déšť muzikanty k extra výkonu neinspiroval.


Mandrage čelili svými písněmi dešti.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Dnes přijedou Underworld


Hvězdou sobotního programu Open Air Festivalu budou britští Underworld. Do Prahy dorazili již v pátek. Poskytli rozhovor pro televizi a následující program věnovali prohlídce města. V Panenském Týnci dnes vystoupí přesně o půlnoci.

Před nimi se na Main Stage Seznam.cz představí Tata Bojs, O. Children, Peter Bič Project, Kava Kava, Bratři Ebenové a další.  Na Právo Stage bude možné zhlédnout pořad Na stojáka, představení Divadla Kvelb či autorské čtení Emila Hakla. Na dalších menších scénách vystoupí DJové.

Festival skončí v neděli nad ránem. V pátek jej navštívilo asi pět tisíc diváků.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků