Hlavní obsah

Seal natočil písně Jamese Browna, Arethy Franklin či Sama Cooka

Radikální odklon od konzumní produkce ohlásil zpěvák Seal. Jeho další deska, která vyjde v listopadu, nebude mít nic společného se současnou taneční hudbou, Seal se s velkým orchestrem za zády vrhnul do soul-jazzových vod a předělal řadu archívních klasik z 60. a 70. let.

Seal natočil písně Jamese Browna, Arethy Franklin či Sama Cooka

Seal tak vyřešil problém, který ho v očích kritiky stále více posunoval do řady banálních diskotékových produktů. I když nikdo nezpochybňoval, že jako zpěvák je fenoménem, jeho taneční skladby zaostaly za vývojem a upadaly stále více do stereotypu.

Srdce milovníků šedesátých let zaplesá nad tracklistem nového alba Soul - je tu píseň Sama Cooka A Change Is Gonna Come, kterou někteří kritici považují za první milník v historii soulové hudby, je tu slavná skladba Curtise Mayfielda People Get Ready, kterou natočily desítky interpretů včetně královny soulu Arethy Franklin, a nechybí ani legendární It' s Mans World Jamese Browna.

První singl A Change Is Gonna Come svědčí o tom, že Seal se v soulové klasice našel. Píseň natočil s velkým respektem k originálu, ale přesto po "sealovsku". Album vychází 3. listopadu.

Poslechněte si singl A Change Is Gonna Come na www.seal.com.

 

Tracklist alba Soul

A Change Is Gonna Come
I Can't Stand the Rain
It's a Man's, Man's, Man's World
Knock on Wood
I've Been Loving You Too Long
Here I Am (Come and Take Me)
If You Don't Know Me By Now
It's Alright
I'm Still in Love with You
Free
People Get Ready

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků