Hlavní obsah
Fun Lovin´ Criminals vystoupí v pátek večer. Foto: Profimedia.cz

Sázavafest zatím přilákal 7000 návštěvníků, večer vystoupí Fun Lovin' Criminals

První festivalový den Sázavafestu v Benešově u Prahy navštívilo ve čtvrtek 7000 lidí. V pátek přivítá hvězdy večera, americkou kapelu Fun Lovin' Criminals. Program odstartuje v pravé poledne scéna Balbínka.

Fun Lovin´ Criminals vystoupí v pátek večer. Foto: Profimedia.cz
Sázavafest zatím přilákal 7000 návštěvníků, večer vystoupí Fun Lovin' Criminals

Během pátku se celkem na pěti pódiích vystřídají například mexičtí Molotov, Sak Noel, Mike Candys, Death By Chocolate a další. Tuzemskou scénu budou reprezentovat Buty, Aneta Langerová, Mig 21, Nightwork, Xindl X či UDG.

Největší hvězdou Sázavafestu bude po zrušení koncertu Kaiser Chiefs dýdžej Paul Oakenfold, který vystoupí po půlnoci ze soboty na neděli a americká kapela Fun Lovin' Criminals. Festival nabízí pět scén, na kterých vystoupí přibližně 120 účinkujících. V neděli se areál uzavře v 06:00, kdy bude festival oficiálně ukončen.

Sto zvířat zabloudilo do historie

Prostor před pódii se zaplnil při koncertu Kamila Střihavky, který s doprovodnou kapelou Leaders ukázal rockovější část své tvorby. Mezi jeho hity zazněla i skladba Když se snáší déšť. "Na festivalech tuhle píseň neslyší rádi, protože přivolává déšť, ale dnes by vás něco takového potkat nemělo," podotkl Střihavka při pohledu na modrou oblohu.

Velký ohlas mělo vystoupení skupiny Sto zvířat, která se podle slov svého lídra Jana Kaliny "hodně zarochnila ve své historii". Oblíbená skupina se na Sázavafestu chystá, že zahraje celkem 100 písní ve třech žánrových blocích nazvaných Oldies, Janies a Čerstvees a přidá jeden akustický blok na scéně ve stanu Balbínka.

"Pokud to vyjde, mohlo by se naše vystoupení objevit v knize rekordů pelhřimovské agentury Dobrý den, jejíž zástupci do Benešova dorazí," řekl Kalina.

V prvním bloku Oldies dnes Sto zvířat zahráli hity jako Nikdy nic nebylo nebo Dáma s čápem, i skladby, které na koncertech příliš nehráli. Nadšení diváci se dočkali například písně Majonéza, hrábě. "Buďte tolerantní, je to taková divná skladba z 80. let," požádal s úsměvem diváky Kalina.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků