Hlavní obsah

Roxette po letech vydají řadové album a vyrazí i do Prahy

Kdysi enormně úspěšní Roxette potvrdili plnohodnotný návrat na scénu. Na turné budou příští rok prezentovat nejen staré hity, ale i novou řadovou desku Charm School. Fanoušci švédské popové dvojice si na novinku počkali celou dekádu. Snad bude stát za to.

Roxette po letech vydají řadové album a vyrazí i do Prahy

Album Charm School má znít jako "modernější klasičtí Roxette", uvedl server Dailyroxette. Vyjde 11. února.

Marie Fredrikssonová a Per Gessle už si spolu v poslední době párkrát zahráli při různých příležitostech, ale velké turné pod hlavičkou Roxette se teprve chystá.

Podle Gessleho jde o album, které zachycuje vše, co bylo na Roxette dobré a současně se dívá i dopředu. Na písničkách oba pracovali během roku 2010 a některé z nich vzešly z nedodělaných nápadů, které si Per nahrával už v osmdesátých letech (např. balada In My Own Way má prapůvod v roce 1984). Většina je ale nových.

“Pro mě bylo vždy na prvním místě psát písničky pro Mariin hlas. Ona je schopna přimět vás uvěřit každému slovu, proto ty příběhy ožívají. Pro mě jako autora je to obrovský dar s ní pracovat," dodal Gessle.

V červnu v Praze

Roxette byli před patnácti až dvaceti lety skutečnými králi evropského popu. Jejich hity Look, It Must Have Been Love, Listen To Your Heart, Joyride, How Do You Do! nebo Dangerous hrají některá rádia dodnes a fandové mají doma více než 75 miliónů jejich desek.

Jejich uhlazený pop-rock s jednoduchými, ale působivými melodiemi tehdy představoval tu nejlepší větev mainstreamu a ani kritika skupinou nepohrdala. Zpěvačka Marie Fredrikssonová však onemocněla rakovinou a na počátku 21. století se zdálo, že Roxette navždy skončili.

V Praze má skupina vystoupit 5. června 2011.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků