Hlavní obsah

Ředitel Novy má být odvolán, Nova to popřela

Generální ředitel Novy Petr Dvořák (45) podle informací Hospodářských novin (HN) po sedmi letech skončí ve vedení televize. Měl by se naplno věnovat už jen funkci viceprezidenta pro televizní vysílání v mateřské společnosti Central European Media Enterprises (CME), pod niž Nova spadá. Na jeho místo by se měla posunout dosavadní ředitelka marketingu Miloslava Nováková. TV Nova to popřela.

Ředitel Novy má být odvolán, Nova to popřela

K údajně chystaným změnám ve vedení TV Nova se Dvořák odmítl vyjádřit. "To nemohu komentovat," řekl deníku Dvořák.

List uvedl, že Dvořák počátkem května podepsal novou "viceprezidentskou" pracovní smlouvu, která mu zajišťuje příjem převyšující 14 miliónů korun ročně. Dalších zhruba deset miliónů korun si může vydělat na bonusech.

Informaci o 14 miliónech pro Dvořáka zveřejnil už v pátek deník Aha. Ten ale nezmínil, že už nebude ředitelem TV Nova.

Mluvčí Novy Michaela Fričová to rovněž popřela: "Generální ředitel Petr Dvořák byl v rámci struktur mateřské společnosti TV Nova – CME – povýšen na pozici viceprezidenta CME zodpovědného za televizní vysílání všech stanic CME včetně TV Nova. Současně se svou novou pozicí bude i nadále koordinovat a strategicky řídit všechny televizní kanály vlastněné CME v České republice. Petr Dvořák zůstává generálním ředitelem TV Nova."

Z Novy odcházejí i Doleček a Cimirot

Nova již počátkem týdne potvrdila, že z vedení podniku odcházejí personální ředitel Jan Doleček a dosavadní druhý muž Novy Milan Cimirot, jenž bude výkonným ředitelem už jen do konce června.

Podle listu v posledních týdnech v televizi probíhá masivní reorganizace, za kterou však nejsou klíčoví manažeři Novy, ale především spolupracovníci prezidenta CME Adriana Sarbua. "Všechny změny řídí Rumuni, lidé jsou vystresovaní a všichni se bojí mluvit," řekl HN zdroj pod podmínkou anonymity.

Podle již dříve zveřejněných informací přišel o místo šéfredaktor publicistiky Stanislav Brunclík i šéfredaktor zpravodajství Petr Mrzena. Oficiálním důvodem je reorganizace zpravodajství, do něhož Nova začleňuje ztrátovou tiskovou agenturu Mediafax, kterou loni od jejího majitele Sarbua koupila za jedno euro, píšou HN.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků