Hlavní obsah
Justin Timberlake Foto: Michelle Siu, Reuters

RECENZE: Timberlake zatím není král popu, ale zlepšuje se

U herce a muzikanta Justina Timberlaka nedávno převládla hudební vášeň nad filmovou a na pultech už je druhá část jeho alba The 20/20 Experience – 2 of 2.

Justin Timberlake Foto: Michelle Siu, Reuters
RECENZE: Timberlake zatím není král popu, ale zlepšuje se

Justin Timberlake se sice vylíhnul ve sféře velmi krátkodechých boy bandů, ale zhruba před dekádou se vydal na sólovou cestu a velmi na sobě zapracoval. Alba Justified (2002) či FutureSex/LoveSounds (2006) nedopadla nejhůře, Timberlake ovšem tehdy velmi toužil být hercem, a tak nás místo dalších alb čekaly filmy – a ani v tomto oboru nešlo o propadáky, natočil třeba komedii Bad Teacher nebo The Social Network.

Po sedmi letech je jasné, že hudba nakonec zvítězila a že Timberlakovo srdce patří především funku. Jsou zde i jisté náznaky elektroniky, ale v zásadě je album The 20/20 Experience – 2 of 2 načichlé hlavně starou dobrou „princovinou“. Jistě, ne vše na desce je zlato a písničky jsou až zbytečně dlouhé (škoda, mnohé z nich by působily výborně, kdyby jim někdo odstřihnul poslední třetinu).

Timberlake se nebojí ani soulovějších balad a sladší poloha mu sedí. Vcelku vypadá jako poslouchatelný chlapík, který se ale ještě musí učit, aby se mohl srovnávat se skutečnými „kingy” Michalem Jacksonem, Georgem Michaelem či Steviem Wonderem.

Celkové hodnocení: 70 %

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků