Hlavní obsah
All Saints se vrátily před třemi lety. Foto: ČTK

RECENZE: Skupina All Saints si napravila reputaci

Londýnská dívčí popová čtveřice All Saints je na hudební scéně už od roku 1993. Největší úspěchy žala v devadesátých letech, aby se roku 2001 na pět let odmlčela. Její návrat pak vydržel jen tři roky, zato třetí comeback je stále platný.

All Saints se vrátily před třemi lety. Foto: ČTK
RECENZE: Skupina All Saints si napravila reputaci

V roce 2006 vydala kapela kolekci Studio 1, která se příliš nepovedla. Red Flag je její v pořadí čtvrté studiové album a mělo jí napravit reputaci. To se povedlo. Pokud jde o hudební a interpretační kvalitu, svého předchůdce hravě předčilo.

Skupina All Saints nikdy nevyznávala hudební trendy. Není to tak ani na novice. Jako by z nich přirozeně padaly skladby, které mají klasickou písničkovou strukturu a je na posluchači, zda je tak přijme. Základem tvorby dam je pop osmdesátých let. V něm si berou atmosféru a koketují s ním leckde i ve zvukové stopě nahrávek. Koneckonců, v té době byl pop nejsdílnější, tak proč z něho nebrat inspiraci?

Obal alba nové desky kapely All Saints.

Foto: Universal Music

Red Flag není novátorským albem. Svým celkovým zvukem spadá spíše do devadesátých let, kdy měla elektronika svou klíčovou funkci a z popových skladeb dělala kousky až taneční. V písni Ratched Behaviour je třeba patrné, že se kapela baví dancehallem.

Nejsilnější je ale v tradičních popových písničkách, v nichž zpěv stojí nad hudebním doprovodem. Týká se to energických One Strike či titulní skladby, také náladou se postupně rozpínající One Woman Man.

Těžko lze diskutovat o kvalitě zpěvu, v tom byla kapela vždy perfektní. S touto výbavou a dobrými producenty v zádech natočila desku, která sice nevstoupí do historie, ale zároveň neurazí. Je příjemná, chytře popová a velmi dívčí.

All Saints: Red Flag
Universal Music, 47:41

Celkové hodnocení: 70 %

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků