Hlavní obsah
Při premiéře ztvárnil hlavní roli Martin Dejdar (vpravo). Foto: PRÁVO - Petr Hloušek

RECENZE: Mýdlový princ je v první řadě zábavný

Vzít písničky všeobecně ceněného zpěváka či skupiny, vyskládat jimi příběh, a to vše uvádět bez rizika, že se fanoušci budou nudit při skladbách méně zábavných či nepovedených, je cesta, která českou muzikálovou scénu konečně trochu oživuje.

Při premiéře ztvárnil hlavní roli Martin Dejdar (vpravo). Foto: PRÁVO - Petr Hloušek
RECENZE: Mýdlový princ je v první řadě zábavný

Stalo se to už v případě muzikálů s písněmi skupin Lucie, Olympic či Elán, chystá se muzikál se skladbami Mira Žbirky a pražské Divadlo Broadway uvedlo ve čtvrtek premiéru Mýdlového prince, o jehož hudební složku se postaraly hity Václava Neckáře.

A protože se autor libreta a režisér Radek Balaš rozhodl až tak nedržet muzikálových zvyklostí, vznikla muzikálová komedie, jejímž účelem je diváky pobavit a připomenout jim písně, které dobře znají.

Mýdlový princ nepřináší až tak kvalitní pěvecké výkony. V hlavních rolích se objevují činoherci a upřímně řečeno Martin Dejdar, představitel neúspěšného herce Martina Marka, by se zpěvem slavných písniček živit nejspíš nemohl. Výborný je ale ve své profesi a díky tomu představení herecky snadno utáhne.

Záběr z premiéry nového muzikálu.

Foto: PRÁVO - Petr Hloušek

Kvůli nevyrovnanosti zpěváků se v tříhodinovém díle bohužel často stává, že spád příběhu pojednou pozbude na síle a celému představení to ubere na přitažlivosti.

Dobré pěvecké výkony nicméně předvedly Olga Lounová v roli Marie Šafaříkové, Pavlína Ďuriačová jako Andrea Lipinská a poměrně jisté byly Jitka Schneiderová i Ivana Jirešová v rolích sokyň v lásce k hlavnímu hrdinovi.

Mýdlový princ přitom není primárně příběh lásky. Je v něm samozřejmě také, ale především jde o zkoušky divadelního souboru Šumavan, který v případě úspěchu na soutěži amatérských divadel může hlavnímu hrdinovi přinést několik miliónů korun ze závěti otce. V příběhu ze současnosti se také na pódiu vtipkuje na adresu politiků i kolegů z umělecké branže, dialogy opravdu odsejpají, děj utěšeně plyne a taneční skupina netrdluje na pódiu za každou cenu, jen když to náladě skladeb pomáhá a do představení se hodí.

Nový muzikál Mýdlový princ s Martinem Dejdarem v hlavní roli.

Foto: PRÁVO - Petr Hloušek

To všechno obnažuje záměr tvůrců, kteří chtějí diváky především pobavit, nikoli přesvědčit o tom, že právě vznikl nejlepší muzikál na světě. Jistě, Mýdlového prince je třeba ještě zdokonalit v detailech. Není například dobré, když na titulní straně hudebního časopisu Rock & Spock stojí, že zpěvačka uspěla v anketě Slavík a na obrázku je soška Anděla, tedy cena zcela jiné ankety.

Když se ještě vylepší některé pěvecké výkony včetně těch dětských, má tato muzikálová komedie šanci zůstat v programu Divadla Broadway déle než jiné jeho kusy.

Celkové hodnocení: 70%

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků