Hlavní obsah

RealBeat přiváží jamajskou legendu Toots and Maytals i mladé ska

Prvního až třetího července probíhá největší český festival reggae, ska, dubu, reggaetonu a latino hudby v Žizníkově u České Lípy. A lákadlem světové úrovně je kapela Toots & the Maytals, která dala reggae název a inspiroval se jimi třeba i Bob Marley, Eric Claption, Rolling Stones nebo Amy Winehouse.

RealBeat přiváží jamajskou legendu Toots and Maytals i mladé ska

"Toots Hibbert patří podle renomovaného časopisu Rolling Stone mezi 100 nejlepších zpěváků všech dob a jeho reggae okořeněné o soul, gospel i rock´n´roll si vysloužil mnohá uznání včetně Grammy za nejlepší album," říká za pořadatele Lukáš Kolíbal.

Druhou hvězdou festivalu jsou oproti Tootsovi o dvě generace mladší T.O.K. Tento vokální kvartet patří na Jamajce i po celém světě mezi špičku současného reggae dancehallu a k nohám jim padají fanynky od Ameriky po Japonsko, kde je mimochodem doprovázel Shaggy, na jehož labelu sem tam vydají nový singl.

Také T.O.K. přiletí do Čech poprvé a to se svou jamajskou kapelou 303Band, s kterou letos v létě vystoupí exkluzivně jen na RealBeatu a o den později na hlavní scéně německého festivalu Summerjam.

Do Žizníkova také přiletí z Velké Británie na reggae scéně velmi oceňovaní zpěváci, jako jsou General Levy, Deadly Hunta, Top Cat a v neposlední řadě renomovaní Mungo´s Hi-Fi, kteří přijedou s vlastním soundsystémem, který bude hrát po celé tři noci festivalu špičkový dub a dubstep. Z dalších jmenujme alespoň ve stručnosti ska band Sin Sospechas z Venezuely, v Čechách dobře známou kapelu U-Cee & Royal Family nebo dánského vítěze EU Reggae Contest jménem Mystic MC, který přijede s maďarskou kapelou Budapest Riddim band, nebo kapelu.

Samozřejmostí v programu jsou i domácí kapely, jako Sto zvířat, Švihadlo, Fast Food Orchestra, Mr. Cocoman & Solid Vibez, Nebiba, Feher Fekete Kerek a další.

www.realbeat.cz

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků