Hlavní obsah
Foto: Archiv ČPZP

R.E.M. zůstali v Praze do rána, U2 nepřijedou

Přestože skupina R.E.M. chtěla původně odletět bezprostředně po skončení pražského koncertu do lotyšské Rigy, kde měla strávit den volna před dalším vystoupením, rozhodla se nakonec zůstal v noci z neděle na pondělí v Praze.

Foto: Archiv ČPZP
R.E.M. zůstali v Praze do rána, U2 nepřijedou

Od společnosti Sazka dostala pozvání na večeři, která se konala přímo v hale, a na přání kapely na ni byl přizván i její oblíbený francouzský kuchař, pročež se podávaly samé vybrané speciality.

Večeře se ze základní sestavy R.E.M. ovšem zúčastnili pouze Michael Stipe a Mike Mills. Třetí člen Peter Buck projevil přání podívat se do nějakého pražského klubu, a tak odjel do Radosti FX, tanečního klubu v centru města. R.E.M. nocovali v hotelu Four Seasons a včera odletěli do Rigy.

U2 budou hrát nejblíže v Polsku

Irská rocková skupina U2 zahájí světové turné 28. března v San Diegu. Po 13 vystoupeních v Americe se přesune do Evropy,10. června zahájí v Bruselu šňůru 24 evropských koncertů. Irská rocková skupina U2 v rámci světového turné nevystoupí v ČR. Nejblíže bude 5. července v polském Chorzówě nedaleko Katovic. Do Chorzówa přijede z Vídně, o dva dny později bude hrát v Berlíně.

Evropská část turné skončí v srpnu v Lisabonu a poté by měla následovat další série koncertů v USA. Podle časopisu Billboard by 110 koncertů mohlo přinést odhadem 250 miliónů dolarů. "Mělo by být aspoň tak velké jako poslední turné U2 Elevation a to bylo třetí největší turné všech dob," řekl editor odborné publikace Pollstar Gary Bongiovanni.

Turné pořádá k albu How to Dismantle an Atomic Bomb, kterého se podle listu USA Today v Americe prodalo 2,3 miliónu exemplářů a po celém světě 8,5 miliónu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků