Hlavní obsah

Punkoví Total Chaos zahrají na Strahově

Americká punková skupina Total Chaos vystoupí v úterý v pražském klubu 007 na Strahově. Kapela, která existuje už devatenáct let, se letos připomenula novým albem Avoid All Sides. Pro skupinu jsou typické anarchistické názory a drsný crust punk s výraznými refrény.

Punkoví Total Chaos zahrají na Strahově

Kapela, kterou založil zpěvák Rob Chaos, se za léta příliš nezměnila. Stále staví na nabroušené kytaře Shawna Smashe a ostrém projevu, který dobře ladí s politickými texty.

Letošní album reflektuje končící Bushovu éru, zejména válku v Iráku, což ukazují písně Bombs Away anebo Send The Boys Home, začínající pochodovým rytmem. Ale deska je současně i poctou jiným představitelům amerického politického punku, kapele Dead Kennedys. Dokládá to skladba America Über Alles, která svým názvem zřetelně odkazuje k Biafrově písni California Über Alles. Ukazuje, jak moc vadí kapele vypjatý americký patriotismus přecházející až v nacionalismus.

Není divu Total Chaos jsou bytostní anarchisté, kteří se od počátku své existence angažovali a pravidelně například hráli na akcích, které zajišťovaly jídlo pro chudé, jako jsou Food Not Bombs.

Na úvod večera vystoupí tuzemští Clockwork Rebels.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků