Hlavní obsah
 

Prsten z Pána prstenů i chlupaté hobití nohy v aukci

Pokud jste si někdy chtěli vyzkoušet prsten z Pána prstenů, máte reálnou šanci. Spolu s dalšími předměty z filmu se prodává na čtvrteční aukci v Beverly Hills.

 
Prsten z Pána prstenů i chlupaté hobití nohy v aukci

Michael Doyle z aukční síně Julien’s uvedl: „Jedná se o ikonické rekvizity. Je tu Frodův meč a mnoho dalších snadno poznatelných věcí. Pro fanoušky a sběratele z celého světa se otevírá příležitost vzít si to domů, opravdu to vlastnit.“

Cena meče, který měl ve filmu Frodo (Elijah Wood), se odhaduje asi na 100–200 tisíc dolarů, ale k lahůdkám patří také Gandalfova hůl, kterou ve filmu třímal Ian McKellen. Mohla by vynést 50–70 tisíc dolarů.

Chlupaté nohy hitem

Nejvtipnější položkou v aukci je pár chlupatých hobitích nohou. Jejich cena se odhaduje na 15–30 tisíc dolarů. „Ty hobití nohy patří ke strašidelnějším položkám, ale překvapivě přitahují pozornost,“ řekl Doyle. ”Vidíte na nich všechny ty chlupy implantované nad prsty.“

Trilogie Pán prstenů režiséra Petera Jacksona patřila k nejúspěšnějším filmům v historii. Už 12. prosince vstupuje do našich kin druhý díl Hobita.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků