Hlavní obsah

Přijíždí festival Electronic Beats s Prodigy

Pro milovníky elektronické hudby a beatů se v sobotu chystá poprvé mezinárodní festival elektronické hudby Electronic Beats. Ve Veletržním paláci v Praze vystoupí řada DJ's a kapel s headlinerem Prodigy z Velké Británie. Akce začíná v 19:30 a pokračuje až do ranních hodin.

Přijíždí festival Electronic Beats s Prodigy

Na pódiu se vystřídají internacionální N.O.H.A., britská klubová dvojice Slam a maďarští Yonderboi. Živá vystoupení propojí dýdžejské sety technokouzelníka a producenta DJ Carla Craiga a jeho českých protějšků Josefa Sedloně a dýdžejky Ladidy.

Kultovní Prodigy, ikona raveové britské vlny, zahrají v Česku počtvrté. Jejich nabroušený zvuk se zabodne do prostoru po půlnoci. Zrodili se v roce 1990 v londýnském klubu Labyrinth, kde se setkali frontman Liam Howlett, Keith "Keeti" Palmer a Keith Flint (do roku 2000 s nimi hrál Leeroy Thornhill). Jako průkopníci drum 'n' bassu a junglu na taneční scéně propojovali styly a bořili hranice mezi breakem, technem, alternativním rockem i punkem.

Debutové album Experience vydali v roce 1992, poslední desku Always Outnumbered Never Outgunned loni. Do celosvětového povědomí se zapsali hity jako Breathe, Voodoo People a kontroverzním Smack My Bitch Up. Celosvětový fenomén z nich udělalo až album The Fat of the Land (1997), kterého se prodaly milióny.

Celovečerní hudební lahůdka, která přijíždí z Vídně a Bratislavy, se pokouší přirozeným způsobem propojit živou hudbu s kvalitními dýdžejskými sety v uvolněné party atmosféře. V zahraničí si festival vybudoval dobrou pověst a za poslední roky je jednou z nejnavštěvovanějších akcí zaměřených na elektronickou hudbu. Festival je vyprodán, ale organizátoři se rozhodli uvolnit na místě dvě stě lístků. Více informací na www.electronicbeats.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků