Hlavní obsah

Premiéra - Indiana Jones a Království křišťálové lebky

Tento týden návštěvníci kin na výběr nedostanou, premiéru má jediný film, ale je to titul na který se čekalo devatenáct let - nejslavnější archeolog Indiana Jones se vydává hledat Království křišťálové lebky.

Premiéra - Indiana Jones a Království křišťálové lebky

Indiana Jones a Království křišťálové lebky


Nejslavnější Spielbergův hrdina - Indiana Jones se konečně vrací. Univerzitní profesor a muž, který objevil legendární Archu úmluvy, zachránil posvátné Sankarové kameny a nalezl Svatý grál, bude v novém dobrodružství pátrat po další slavné relikvii - záhadné Křišťálové lebce.

Příběh se odehrává symbolicky přesně devatenáct let po Poslední křížové výpravě, v době rodící se Studené války. Indiana Jones je v něm profesorem archeologie na prahu penze. Staré instinkty se v něm probudí ve chvíli, kdy se objeví stopy vedoucí k legendární Křišťálové lebce a hlavně informace, že po tomto údajně mocném artefaktu prahnou sovětští agenti. Indy proto setřese únavu a vydá se na další mimořádně dobrodružnou cestu, jež ho zavede až do nitra peruánské džungle.

Jeho úhlavním nepřítelem bude tentokrát všehoschopná ruská agentka Irina Spalko doprovázená armádou hrdlořezů…

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull, USA 2008, 122 min., české titulky, režie: Steven Spielberg, hrají: Harrison Ford, Cate Blanchettová, Shia LaBeouf, Karen Allenová, Ray Winstone, John Hurt, Jim Broadbent…

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků