Hlavní obsah
Dirigent Vojtěch SPurný. Foto: archív PKO

Pražský komorní orchestr k výročí

Nedělní koncert Pražského komorního orchestru, jednoho ze čtyř nejstarších komorních evropských orchestrů, má mimořádné lákadlo pro posluchače. Jako vystoupení ke stému výročí založení Československa se koná v nádherném prostředí Valdštejnské zahrady v Praze a vstup je zdarma.

Dirigent Vojtěch SPurný. Foto: archív PKO
Pražský komorní orchestr k výročí

Od 17 hodin bude PKO dirigovat Vojtěch Spurný, v současnosti šéfdirigent Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně, a vybral program s díly Mozarta, Janáčka, Čajkovského, Dvořáka a Mendelssohna-Bartholdyho.

Od Mozarta zazní předehra k Donu Giovannimu a část symfonie č. 40 g moll, následuje Janáčkova Suita pro smyčce, poté Čajkovského Květinový valčík z baletu Louskáček, výběr z České suity Antonína Dvořáka a program zakončí slavné Saltarello z Italské symfonie č.4 A dur Felixe Mendelssohna-Bartholdyho.

„Oslava významného výročí vzbuzuje v člověku samozřejmě emoce,“ říká dirigent Spurný k programu. „A protože dramaturgie se nedá stavět pouze na výročí, hrajeme i skladby Mozarta a dalších.“

A jelikož je odpolední koncert v zahradě zaměřen také na rodiny s dětmi, je připraven i program pro děti s malováním na obličej. Novou koncertní sezónu zahájí pak PKO 26. září v kostele sv. Šimona a Judy koncertem v rámci týdne česko-slovenské vzájemnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků