Hlavní obsah

Pražské kino Aero připravuje třídenní přehlídku konspiračních filmů

15. ledna v žižkovském kině Aero v Praze začíná přehlídka konspiračních filmů. Podle dramaturga Mirka Velše budou během tří dnů uvedeny snímky demaskující nejednu ustálenou pravdu a odhalující svět v jeho pravém světle.

Pražské kino Aero připravuje třídenní přehlídku konspiračních filmů

„První den začneme řešit téma Co se stalo 11. září 2001?, druhý den se budeme věnovat konspiračním teoriím kolem tajných vesmírných projektů a v závěru zúčtujeme pod názvem Všechno je jinak s Všehomírem a světovými velmocemi,“ řekl Velš.

Festival zahájí dokument Loose Change: Final Cut režiséra Dylana Averyho, který uvádí na pravou míru dezinterpretace světových médií ohledně útoků na Světové obchodní centrum v New Yorku. Divácky přitažlivé budou jistě i filmy z druhého bloku, který se týká tajných vesmírných projektů.

„Neustálý hon za důkazy, že existuje ve vesmíru život, velmi povedeně zrekapituluje dokument UFO Unplugged, odkrývající nikdy nezveřejněné případy pozorování UFO a doplněný rozhovory s očitými svědky. Film Pitva mimozemšťana toto téma trochu odlehčí, ale neradi bychom vytkli nějaký rychlý soud, zda jde o mediální manipulaci či jasný důkaz mimozemské civilizace,“ podotkl Velš.

Do druhého bloku bude zařazen i film relativizující úspěchy amerického vesmírného projektu Co se dělo na Měsíci?. Zabývá se podezřelými záznamy přistání člověka na Měsíci a na základě analýz z různých vědeckých oborů si klade otázku, zda nevznikly náhodou ve filmovém studiu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků