Hlavní obsah

Pražská Laterna magika představuje režiséra Ingmara Bergmana

Ve středu 26. listopadu začíná v pražském divadle Laterna magika výstava Muž, který kladl těžké otázky. Ohlíží se za osobností podle mnohých doposud nepřekonaného švédského režiséra Ingmara Bergmana.

Pražská Laterna magika představuje režiséra Ingmara Bergmana

Dominantou výstavního prostoru je jakýsi umělý strom, jehož větve dávají nahlédnout na pět projekčních ploch, na které se současně promítají audiovizuální materiály – ukázky z filmů, záběry z natáčení, střípky z dokumentů, vzpomínky souputníků, citace kritik a recenzí.

„Instalace umožní návštěvníkovi vstoupit do Bergmanova vesmíru, kde platí jeho zákony. Na plátně promluví filmoví kritici, herci, spolupracovníci, úředníci. Lidé, kteří s Bergmanem žili, pracovali, komentovali ho či jinak vnímali,“ říká Karla Stojáková, zástupkyně pořadatele.

Výstava, která je součástí filmové retrospektivy švédského kinematografického génia, potrvá do 13. prosince a je otevřena denně kromě neděle od 15 do 19 hodin. Vstup je zdarma.

 Laterna magika: Inmar Bergman
Výstava potrvá do 13. prosince 2008, vstup volný

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků