Hlavní obsah
 

Pražská kapela Curlies se v novém klipu vydala cestou animace

Curlies, kteří jsou známí především díky zvuku skotských dud ve svých skladbách, si pro fanoušky připravili opožděný vánoční dárek v podobě singlu s videoklipem. Jmenuje se Moje sny a oproti předešlým klipům se kapela nyní vydala cestou animace a kresby.

 
Pražská kapela Curlies se v novém klipu vydala cestou animace

Singl nahrávala ve slovenském studiu Pulp, v němž vznikaly mimo jiné písničky zpěvačky Lenny. „Hledali jsme novou energii i nový zvuk kapely. Díky doporučení Lenny a producenta Ondry Fiedlera jsme se rozhodli právě pro Pulp,” říká zpěvák Marek Bláha.

Skladbu se kapela rozhodla zveřejnit s animovaným videoklipem, na kterém spolupracovali dudák skupiny Michal Straka a grafička Veronika Stojanovová. „Veroniku známe roky a nápad udělat kreslený klip jsme plánovali dlouho. Čekali jsme jen na vhodnou písničku,“ vysvětlil Straka.

Skupina Curlies je na koncertech nesmírně živelná.

Foto: archiv kapely

Kapela Curlies koncertuje od roku 2011 a má za sebou stovky odehraných koncertů nejen v Čechách a na Slovensku, ale i v Německu nebo Anglii. V současné sestavě jsou kytarista a zpěvák Marek Bláha, dudák Michal Straka, baskytarista Matěj Šimon a bubeník Matěj Franz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků