Hlavní obsah
Flétnistka Manali Mosnierová Foto: PKF/Steven Haberland

Pražská filharmonie s talentovaným mladým dirigentem a francouzskou flétnistkou

Talentovaný dvacetiletý venezuelský dirigent Ilyich Rivas bude v neděli v Rudolfinu řídit soubor PKF – Prague Philharmonia, který bude mít na programu Stamice, Mozarta a Beethovena. Hostem bude francouzská flétnistka Magali Mosnierová.

Flétnistka Manali Mosnierová Foto: PKF/Steven Haberland
Pražská filharmonie s talentovaným mladým dirigentem a francouzskou flétnistkou

Mosnierová, která s PKF vystupovala už dříve, se publiku představí v Mozartově Koncertu pro flétnu a orchestr č. 2 D dur, který je považován za stěžejní dílo flétnového repertoáru.

Večer dále zazní Stamicova Symfonie D dur Pastorální a Beethovenova Symfonií č. 4 B dur.

Dirigent Ilyich Rivas

Foto: PKF/Mark McNulty

Dvacetiletý Rivas je považován za velký talent, kterému pomáhá jeho otec, někdejší hudební ředitel Metropolitního státního symfonického orchestru v Denveru.

Clarinet Factory

Foto: PKF/Tamara Černá

Zatímco tuto neděli bude program PKF konzervativní, jím pořádané koncerty Clarinet Factory, perkusionisty Alana Vitouše a výtvarníka Petra Nikla v dvoraně Českého muzea hudby 12. a 13. února nabídnou ryzí experiment. Znít budou Niklovy instalace i vlastní skladby Clarinet Factory Vltava, B-A- C-H a Out of Home, které přetavují tradici vážné hudby. Dojde i na jazzovou improvizaci nebo minimalismus.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků