Hlavní obsah
Police Symphony Orchestra pojme takzvaný busking ve velkém. Foto: Martin Kábrt

Police Symphony Orchestra bude hrát na ulici

Hudební těleso Police Symphony Orchestra tvoří pětašedesát mladých muzikantů. Existuje devět roků a na kontě má řadu vystoupení nejenom v České republice, také několik benefičních akcí. Letos vyjede na Busking Tour. Bude při něm hrát takříkajíc do klobouku.

Police Symphony Orchestra pojme takzvaný busking ve velkém. Foto: Martin Kábrt
Police Symphony Orchestra bude hrát na ulici

Orchestr bude cestovat běžnými vlakovými spoji, vystupovat v ulicích a vybírat do klobouku. Z Hradce Králové se 28. června vydá přes Polici nad Metují, Plzeň, Prahu, Drážďany a Liberec zpět do Hradce Králové. Tam 5. července zahraje na festivalu Rock For People.

Repertoár Busking Tour bude sestaven ze skladeb několika žánrů. Hrát se budou pop, rock, filmová hudba, jazz, klasika. Zpěvákem orchestru je herec Klicperova divadla v Hradci Králové Jan Sklenář.

Police Symphony Orchestra tvoří velmi mladí hudebníci.

Foto: Martin Kábrt

Police Symphony Orchestra (PSO) založila v Polici nad Metují tehdy čtrnáctiletá Petra Soukupová se svým bratrem Jakubem. Dnes orchestr působí pod vedením Joela Hány a Věry Vlčkové a sdružuje mladé muzikanty.

Během devíti let odehrál více než osmdesát koncertů. Svým vystoupením také podpořil opravu varhan v Polici nad Metují, koupil noty v Braillově písmu pro nevidomého trumpetistu Marka a od roku 2014 organizuje benefiční koncerty pro Nadační fond Hospital Broumov.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Busking Tour Police Symphony Orchestra 2019

28. 6. Hradec Králové
29. 6. Police nad Metují
30. 6. Plzeň
1. a 2. 7. Praha
3. 7. Drážďany
4. 7. Liberec
5. 7. Rock For People

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků