Hlavní obsah

Ještě víc policistů i kontrol. Po dubnovém atentátu na maratón v americkém Bostonu jsou letos v Cannes ještě posílena vždy značná bezpečnostní opatření.

Pod palmou. Postřehy z Cannes

Po nábřeží Croisette prochází člověk doslova kordonem policistů, při každém vstupu do festivalového paláce musí otevřít kabelku, tašku či batoh, potraviny odevzdat navždy, jakoukoli techniku uložit do šatny a projít detektorem. Nález smrtonosné vody je vedle zabavení potrestán ještě káravým pohledem. Na odpadky jsou kolem paláce rozvěšeny průhledné igelitové pytle.

Přesto se v Cannes střílelo (slepými náboji, ale kdyby byly ostré, stejně tomu nikdo nezabránil), přesto zloději odnesli z hotelu šperky za milión dolarů i s trezorem. O ostatních, drobnějších krádežích se nepíše, ale není o nich pochyb. Těžká služba pro všechny policisty i ochranku.

Těžká, a jak se ukazuje, i tak trochu marná. Přesto někteří neztrácejí humor. „Nemáte tam čokoládu nebo koláč?“ zeptal se mě při kontrole starší uniformovaný muž přísně, a když jsem podezření rezolutně odmítla, se spikleneckým úsměvem poznamenal: „Škoda.“

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků