Hlavní obsah

Písničkářka Kaczi už nechce být Milenkou, vzkazuje ve spolupráci s Circus Brothers

Beskydská písničkářka Kaczi přichází s novou písničkou Milenka. Hostuje v ní kapela Circus Brothers. Videoklip, který ke skladbě vznikl, má na Novinkách.cz premiéru.

Písničkářka Kaczi už nechce být Milenkou, vzkazuje ve spolupráci s Circus Brothers

Milenku složila Kaczi už v roce 2018. V té době se však věnovala přípravě svého prvního EP Polonahá. Později dospěla k tomu, že by nebylo špatné někoho přizvat a vydat Milenku jako singl. Volba padla na skupinu Circus Brothers, jež svůj styl popisuje jako disco-balkan.

„Jednoho večera jsem šla v Praze na koncert, na kterém jsem se dala do řeči s Martinem Sedlákem ze skupiny Circus Brothers. Známe se z konzervatoře. Navrhla jsem mu spolupráci na Milence a vše se dalo do pohybu. Premiéra písně proběhla na křtu mého minialba v pražské Malostranské besedě, jenž se konal před rokem,“ přibližuje Kaczi.

Circus Brothers pak pozvali zpěvačku na několik koncertů. Vystoupili společně na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech nebo v Ostravě na MichalFestu. Píseň Milenka sklidila naživo pozitivní ohlasy pro energičnost obou těles.

Točilo se v Praze a Beskydech

Videoklip se natáčel v Praze na Vyšehradě a zpěvaččině rodné vísce, v domě její sestry na samotě. Režisérkou je Pavlína Heinrichová, s níž už Kaczi v minulosti spolupracovala a která rozpracovala její námět ve scénáři. O kameru, postprodukci a střih se postaral Radek Juriček. V rolích milenců a milenek se představují písničkářčini přátelé, rodina a známí.

Kaczi se rozhodla téma singlu spojit i s osvětou kolem sexuálně přenosných chorob, především viru HIV a jím způsobeném onemocnění AIDS. „Upozornit na bezpečný sex mě napadlo už dávno. Tak jsem rozjela spolupráci s firmou Pepino, která nechala vyrobit tisíc kondomů s nápisem Milenka,“ rozvádí Kaczi svou myšlenku.

V boji proti HIV se spojí i se Zdravotním ústavem v Ostravě, který bude na Lysé hoře 3. července spolupořádat zpěvaččin akustický koncert. V jeho rámci bude zájemce testovat a rovněž se během něj bude rozdávat zmíněná limitovaná edice prezervativů. Koncert bude přenášen živě na Facebooku. Kaczi na něm nový singl pokřtí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků