Hlavní obsah
Plácido Domingo Foto: Alex Švamberk, Novinky

Pěvec Domingo kvůli sexuální aféře opouští další operu

Španělský operní pěvec Plácido Domingo ve středu odstoupil z funkce generálního ředitele opery v kalifornském Los Angeles, oznámila agentura AP. Důvodem jsou obvinění ze sexuálního obtěžování, která proti němu vznesly dvě desítky žen. Koncem září slavný pěvec ze stejných důvodů ukončil spolupráci s newyorskou Metropolitní operou.

Plácido Domingo Foto: Alex Švamberk, Novinky
Pěvec Domingo kvůli sexuální aféře opouští další operu

První obvinění vůči Domingovi vzneslo v médiích letos v srpnu devět žen, z nichž jen jedna uvedla veřejně své jméno. Některé ženy uvedly, že odmítnutí Domingových návrhů negativně ovlivnilo jejich kariéru. Začátkem září přišlo s podobnými obviněními dalších 11 žen, jméno veřejně opět uvedla jen jedna. Pěvec však popírá, že je obtěžoval.

Domingovi po obviněních zrušily vystoupení orchestr ve Filadelfii a opera v San Francisku, naopak evropské scény mu představení potvrdily na rok dopředu. Operního pěvce podpořila například i ředitelka renomovaného festivalu v Salcburku, kde pak 25. srpna sklidil ovace vestoje už při příchodu na jeviště.

Domingo ve středu v prohlášení o své rezignaci na vedení operního domu v Los Angeles uvedl, že obvinění útočící proti němu „vytvářejí ovzduší, které znemožňuje sloužit společnosti, kterou tolik miluji”. Jako generální ředitel v Los Angeles působil od roku 2003, v tamní opeře vystoupil zhruba třistakrát v jednatřiceti rolích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků