Hlavní obsah
Pavel Helan, Jiří Pecha a Petr Bende, hlavní postavy klipu iBůh Foto: Marta Mastná

Petr Bende a Pavel Helan dokončili společný videoklip. Hraje v něm i Jiří Pecha

Zpěváci Petr Bende a Pavel Helan dokončili natáčení videoklipu k písničce iBůh. Pro autora skladby Helana je to vůbec první videoklip, Bende natočil nový klip po dvou letech. Hlavní roli vedle obou zpěváků ztvárnil herec Jiří Pecha.

Pavel Helan, Jiří Pecha a Petr Bende, hlavní postavy klipu iBůh Foto: Marta Mastná
Petr Bende a Pavel Helan dokončili společný videoklip. Hraje v něm i Jiří Pecha

Helan a Bende jsou členy projektu Kolotoč, což je jejich písničkářské spojení. Skladbu iBůh napsal Helan. „Já ji pak producentsky dokončil a nazpívali jsme ji společně,“ řekl Novinkám.cz Bende.

Natáčení probíhalo v Brně na Stránské skále. Během tří natáčecích dnů pozvali muzikanti dvě výherkyně z řad fanoušků, které se aktivně zapojily do vymýšlení námětu klipu. „S holkama jsme natočili jednu scénu, uvidíme, jestli se nakonec v klipu objeví, minimálně ji však ukážeme všem na našich facebookových profilech,“ říká Bende.

Pavel Helan a Petr Bende při natáčení

Foto: Marta Mastná

Hostem klipu je Jiří Pecha, známý například z filmů Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Svatba na bitevním poli nebo Babovřesky. „Je nám ctí, že přijal pozvání. Natáčení s ním byla pro všechny velká radost. I přes jeho bohatou hereckou kariéru je iBůh první videoklip, ve kterém účinkuje, což nás velice těší,“ říkají Helan a Bende.

Jiří Pecha svou roli bezpečně zvládl.

Foto: Marta Mastná

„Klip uvedeme v září, do té doby nás čeká spousta koncertů, jak společných, tak sólových. Já se například hodně těším na koncert u příležitosti vzpomínky na Petra Muka, který je plánován na tento týden v Kouřimi,“ uzavírá Petr Bende.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků