Hlavní obsah
Papež Benedikt XVI. žehná městu a světu Foto: Alessandro Bianchi , Reuters

Papež je nominován na britskou hudební cenu

Papež Benedikt XVI. byl nominován na britskou hudební cenu Classical BRIT Award za své komerčně úspěšné album vánočních písní, modliteb a hudby Alma Mater. Papež bude mít tvrdou konkurenci v takových hvězdách, jako je Only Men Aloud, Howard Goodall, Coldstream Guards, čtrnáctiletá britská hvězda Faryl Smithová či bývalý finalista soutěže X Factor Rhydian Roberts.

Papež Benedikt XVI. žehná městu a světu Foto: Alessandro Bianchi , Reuters
Papež je nominován na britskou hudební cenu

Za své druhé album Harmony byla nominována také skupina The Priests, kterou tvoří tři severoirští katoličtí duchovní.

Vítěz, kterého si zvolí návštěvníci internetového serveru www.classicfm.co.uk, bude oznámen 13. května v při slavnostním ceremoniálu Classical Brit Awards v Royal Albert Hall.

Papežovo album Alma Mater se koncem listopadu objevilo na trhu i v České republice. Zahrnuje osm originálních skladeb současné hudby, mezi nimiž zaznívá gregoriánský chorál a papežův hlas. Benedikt XVI. zpívá chvalozpěv a přednáší modlitby k Panně Marii v několika jazycích včetně italštiny, francouzštiny a latiny.

CD nahrál londýnský Královský filharmonický orchestr doprovázený sborem Římské filharmonické akademie. Ke sboru se kromě papeže připojilo i mnoho představitelů Vatikánu.

Benedikt XVI. je milovník hudby a sám hraje na klavír, jeho oblíbenými skladateli jsou Wolfgang Amadeus Mozart a Johann Sebastian Bach.

Benedikt XVI. není první papež, který má svou nahrávku. Někteří skladatelé a producenti, kteří pracovali na tomto projektu, se již v roce 1999 podíleli na podobném albu nazvaném Abba Pater. Na něm byl zachycen hlas Benediktova předchůdce, papeže Jana Pavla II.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků