Hlavní obsah
Paco de Lucía Foto: archiv, Novinky

Paco de Lucía předvedl temperamentní flamenco, diváci tleskali vestoje

Úterní večer patřil španělskému virtuózovi Paco de Luciovi. Ve Smetanově síni pražského Obecního domu se rozezněly živelné rytmy flamenca. Téměř nekonečný potlesk a ovace publika přiměli k dalšímu přídavku. Paco de Lucía doprovázela sedmičlenná skupina, v níž vynikal především zpěvák Duquende a magický tanečník Farruco.

Paco de Lucía Foto: archiv, Novinky
Paco de Lucía předvedl temperamentní flamenco, diváci tleskali vestoje

Vyprodaná Smetanova síň zažila nevšední představení, kdy král flamenka předvedl virtuózní hru na kytaru, hbité prsty a cit pro rytmus. Paco de Lucíu doprovázel Antonio Sánchez na druhou kytaru, Alain Peréz na baskytaru, Antonio Serrano na klávesy a harmoniku, Piranha na perkuse a cajon. Dequende a Davida de Jacoba doprovázely celý večer silnými vokály.

Publikum potleskem nešetřilo. Ocenilo také zpěváka Duquendeho, který je považovaný za originálního a vlivného. S Pakem de Lucíou spolupracuje od roku 1997.

Temperamentní flamenco

Během večera vystoupil několikrát tanečník Farruo s flemenkem. Podupávání bylo místy tak silné a temperamentní, že vzdáleně připomínalo běžící stádo koní. Strhující tanec si získal celou Smetanovu síň. Farruco je vnuk slavného romského tanečníka, který si říkal El Farruco a byl zakladatelem legendárního andaluského tanečního rodu.

Paco de Lucía je držitelem několika čestných doktorátů na prestižních univerzitách a v rodném městě Algeciras poblíž Cádizu mu postavili sochu. Zatím poslední album Cositas Buenas vydal před šesti lety. V České republice vystoupil naposledy před třemi lety na festivalu Kytara napříč žánry. Diváci zaplatili za vstupné do Smetanovy síně až 3000 korun.

Celkové hodnocení: 90% 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků