Hlavní obsah
Václav Moravec, moderátor televizního pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi Foto: Milan Malíček, Právo

Otázky Václava Moravce se stěhují do Žižkovské věže

Pořad Otázky Václava Moravce opustí po deseti letech virtuální studio a od 30. srpna se bude vysílat z vyhlídky televizního vysílače v Praze na Žižkově.

Václav Moravec, moderátor televizního pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi Foto: Milan Malíček, Právo
Otázky Václava Moravce se stěhují do Žižkovské věže

Termín návratu do původního studia je nejistý, ČT pouze uvedla, že se tak stane po ”modernizaci studia”.

„Otázky Václava Moravce se z virtuálního studia v takřka nezměněné podobě vysílaly posledních deset let. Technologicky tak již toto prostředí neodpovídalo vysokým nárokům na výrobu moderních publicistických formátů. Vysílání z exteriéru se v tuto chvíli ukázalo být nejlepší variantou, která je v souladu se současnými trendy a zároveň se autorskému týmu osvědčila při realizaci pořadu Fokus Václava Moravce. Žižkovský vysílač se navíc se svým funkčním zázemím, i symbolicky, jako nejvyšší bod hlavního města, ukázal být dobrým řešením. Se změnou lokality pak souvisí i úpravy vnitřní struktury pořadu,“ vysvětluje změny vedoucí dramaturgyně Otázek Václava Moravce Hana Andělová.

Vedle samotné diskuze obohatí pořad i reportáže z terénu. „Stejně jako je tomu už nyní během příprav Fokusu, se i v Otázkách vrátím k reportážní práci, u které jsem začínal,“ uvedl moderátor Václav Moravec.

„Další novinkou pak bude vysílání série reportáží a rozhovorů s názvem Akta OVM, v níž budou autoři s využitím archivů České televize připomínat agendu, které se v denním zpravodajství nedostává takové pozornosti. Diváci se mohou těšit například na téma věnující se zákonu o zveřejňování smluv nebo financování politických stran. Hostem historicky prvního vydání rubriky Akta OVM bude český politik a právník Jeroným Tejc,” dodala mluvčí ČT Alžběta Plívová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků