Hlavní obsah
Kateřina Kněžíková Foto: Petr Horník, Právo

Operní pěvkyně Kateřina Kněžíková bude hostovat na festivalu Glyndebourne

Česká operní pěvkyně Kateřina Kněžíková bude hostovat na operním festivalu Glyndebourne. Naši zemi bude reprezentovat rolí Káti Kabanové ve stejnojmenné opeře Leoše Janáčka.

Kateřina Kněžíková Foto: Petr Horník, Právo
Operní pěvkyně Kateřina Kněžíková bude hostovat na festivalu Glyndebourne

„Je pro mě velkou ctí vystoupit na tak uznávaném festivalu a k tomu v tak nádherné opeře. Jsem nesmírně šťastná a vnímám to jako svůj další profesní krok. Na tuto roli jsem se připravovala více než rok a poslední tři měsíce byl pro mě part Káti Kabanové každodenním chlebem. Je to nesmírně náročná role nejen pěvecky, ale také herecky. Nemohu se dočkat celého zkušebního procesu a upřímně tomu stále nemohu uvěřit,“ sděluje své dojmy Kněžíková.

Jedna z našich nejobsazovanějších operních pěvkyň byla na festival vybrána na základě konkurzu, který se uskutečnil před dvěma lety a na který byla pozvána díky doporučení dirigenta Jakuba Hrůši.

„Předzpívání se konalo před dvěma roky v Berlíně, vyrozumění o úspěšně vykonaném konkurzu jsem dostala během pár týdnů,“ říká Kněžíková. „V této době vnímám možnost vycestovat, zkoušet a hrát před diváky jako velké požehnání.“

Festival se bude konat od května do srpna a je nejen pro Velkou Británii velkou událostí. Glyndebourne leží v srdci Sussexu. Z Čechů se ho podařilo pracovně navštívit dirigentům Jiřímu Bělohlávkovi a Jakubu Hrůšovi. Z pěvkyň se to povedlo Gabriele Beňačkové, Soně Červené, Michaele Zajmi či Magdaleně Kožené.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků