Hlavní obsah
Hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal Foto: Jiří Heller

Ondřej Smeykal pozval na Výpravu významné zahraniční hosty

Výprava je série koncertů, kterou pořádá český hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal. Na její letošní ročník pozval několik významných zahraničních umělců. Přijedou Angličan Bear Love, který hraje na největší gong na světě, americký indián Andrew Begay, hráč na indiánské flétny, a Australanka Rachel Shieldsová, aboriginská zpěvačka a vypravěčka.

Hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal Foto: Jiří Heller
Ondřej Smeykal pozval na Výpravu významné zahraniční hosty

Výprava 2018 začala ve čtvrtek 16. srpna v klášteře v Sázavě. O den později se koncert uskuteční v klášterním kostele v Ostrově nad Ohří a pokračuje v sobotu 18. srpna na zámku Nebílovy, v neděli 19. srpna v barokní kapli v Pacově.

Série koncertů, při nichž u diváků dochází k pozoruhodným hudebním a emotivním zážitkům, vyvrcholí 14. září v pražském Hlaholu a o den později v Liberci.

„Letošní ročník má speciálního hosta, zpěvačku a vypravěčku, aboriginskou umělkyni Rachel Shieldsovou. Výprava tak letos propojuje nejen Evropu a Ameriku, ale i Austrálii,“ řekl Smeykal.

Ke koncertní sérii Výprava dodal: „Zabývám se hrou na didgeridoo již téměř tři dekády a na svých koncertních cestách jsem potkal mnoho inspirujících osobností, které jsem začal zvát jako své hudební hosty také do Čech. Výprava je projekt, jenž propojuje hudebníky se vztahem k akustické hudbě, k archaickým nástrojům a sakrálním či geomantickým místům Země.“

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků