Hlavní obsah
Senátor Tomio Okamura Foto: Jan Handrejch, Právo

Okamura si stěžuje na televizi Nova až v Americe

Tomio Okamura a jeho Úsvit přímé demokracie si stěžovali v otevřeném dopise generálnímu řediteli televize Nova, že je nevzali do předvolebních volebních speciálů. Nova argumentuje, že podle jim dostupných předvolebních průzkumů v půlce září, kdy se pořad připravoval, politické subjekty na hranici či pod hranicí volitelnosti do Poslanecké sněmovny, tedy pěti procent, neoslovovali.

Senátor Tomio Okamura Foto: Jan Handrejch, Právo
Okamura si stěžuje na televizi Nova až v Americe

„Zatímco některé subjekty u Vás, naprosto nesystémově, získávají opakovaně exkluzivní prostor pro sdělení a představení svého programu, hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury je naprosto ignorováno,“ uvádí v otevřeném dopise Okamura a dodává, že jsou „jediné hnutí, které má potenciál pro vstup do Poslanecké sněmovny, a nedostalo prostor pro představení svého programu“.

Hnutí se současně obrátilo se stížností také na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, dále na americkou společnost Time Warner Inc. a amerického regulátora Federal Com.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků