Hlavní obsah
Loni v lednu pokřtil Václav Havel Plastikům nové album. Na snímku s Jiřím Kabešem. Foto: Kateřina Šulová , ČTK

O Havlovi vychází Vzpomínková kniha

Život a dílo zesnulého exprezidenta a dramatika Václava Havla připomene nový časosběrný knižní titul nakladatelství Petrklíč - Vzpomínková kniha. Krátké texty autorů Jiřího Heřmana a kunsthistoričky Michaely Košťálové v knize doplňují Havlovy snímky z řady setkání s významnými českými i světovými politiky a umělci.

Loni v lednu pokřtil Václav Havel Plastikům nové album. Na snímku s Jiřím Kabešem. Foto: Kateřina Šulová , ČTK
O Havlovi vychází Vzpomínková kniha

Vzpomínková kniha na bezmála 90 stránkách čtenáře provází Havlovým dětstvím, začátky v umění a disentu i jeho výjimečnou politickou kariérou. "Kniha kromě textů a úryvků z rozhovorů čítá i přes 100 fotografií. Nechybějí snímky z jeho setkání s předními představiteli států, například s americkými prezidenty Georgem Bushem starším i mladším, Billem Clintonem či dalajlamou," řekl nakladatel Jiří Himal. Dodal, že kniha neobsahuje žádné kontroverzní informace či zjištění, ale je jen připomenutím této významné postavy českého státu.

"Kniha vznikala asi rok a původně jsme ji chtěli vydat letos na podzim, ale vzhledem k tomu, že se na trhu objevilo několik dalších publikací, vydání jsme odložili s tím, že ji uvedeme na trh až někdy v příštím roce. Ale v důsledku nedělních událostí jsme to přehodnotili," dodal Himal.

V letošním roce se na pultech knihkupců objevilo hned několik knižních titulů, které s Václavem Havlem souvisejí. Jeho takzvaný "duchovní portrét" vydal pod hlavičkou Knihovny Václava Havla například spisovatel Martin C. Putna, Petr Čermák je autorem letošní novinky Člověk Havel a Pavel Klempera tento rok uvedl na knižní trh titul Absurdní interview s Václavem Havlem. Čtenářům je k dispozici také publikace nazvaná Hry 2, která obsahuje Havlovy divadelní hry, jež vytvořil v rozmezí let od 1960 do 1988.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků