Hlavní obsah
 

Novotný, Pechlát a Vagnerová dotočili parodii Případ mrtvého nebožtíka

V Litoměřicích vznikly poslední záběry parodie Případ mrtvého nebožtíka s Davidem Novotným, Hanou Vagnerovou, Lukášem Příkazkým nebo Martinem Pechlátem.

 
Novotný, Pechlát a Vagnerová dotočili parodii Případ mrtvého nebožtíka

Kriminální a agentské parodie mají v českém filmu skvělou tradici, na kterou se ovšem v posledních letech už se moc nedařilo kvalitně navázat.

Tentokrát vyšetřuje vraždu major Prubner, který spolupracuje s detektivy Skálovou, Rorýsem a Dymákem a rochní se v detektivkových klišé.

„Využíváme klišé kriminálních žánrů, což herce bavilo tak, že nabízeli další situace a líbilo se jim jít občas přes čáru. Teď jen doufám, že se nám hodně z toho, co se podařilo vytvořit na place, povede přenést i na plátno,“ vysvětlil režisér Miloslav Šmídmajer, který už s Lumírem Holčákem spolupracoval na úspěšné komedii Probudím se včera.

Případ mrtvého nebožtíka

Foto: Bio Illusion/Zuzana Panská

„Doufám, že se ta radost z natáčení, to, že jsme se tím sami kochali a navzájem pro sebe byli vtipní, na to plátno opravdu dostane,“ dodal představitel hlavní postavy majora Prubnera David Novotný. „Když už to režisérovi přišlo moc, tak nás utnul, ale když se mu to líbilo, tak to vzal, nebo jsme to společně poupravili,“ řekl Novotný, jemuž sekundují další tři vyšetřovatelé - Skálová (Hana Vagnerová), Rorýs (Martin Pechlát) a Dymák (Lukáš Příkazký).

V menších rolích si zahráli Eva Holubová, Miroslav Táborský, Tereza Srbová, Anna Polívková, Milan Šteindler, Filip Kaňkovský, Lenka Krobotová či Klára Melíšková.

„Mám ráda Miloše Šmídmajera, mám ráda jeho tvorbu, mám ho ráda jako člověka, a tohle byla šance se s ním zase vidět,“ uvedla Eva Holubová po natáčení.

Film vstoupí do kin v lednu 2020.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků