Hlavní obsah

Nové knihy - John Connolly, Ray Bradbury i Kašpar, Kaiser, Lábus

Tento týden si můžete přečíst nový temný thriller Johna Connollyho Neodpočívej v pokoji, hned dvě novely Raye Bradburryho najdete v Teď a navždy a humoristický rozhlasový seriál Rodina dostal v Tlučhořovic rodince románovou podobu díky Janu Kašparovi.

Nové knihy - John Connolly, Ray Bradbury i Kašpar, Kaiser, Lábus

 

John Connolly: Neodpočívej v pokoji


Irský autor drsných mystických thrillerů John Connolly v románu Neodpočívej v pokoji vrací na scénu sympatického detektiva Charlieho Parkera.

Kdysi vážený psychiatr Daniel Clay se postrádá po celá léta poté, co vyšly na světlo hrůzy, kterým byly vystaveny děti svěřené mu do péče. Jeho dcera Rebeka, která je přesvědčena o otcově smrti, se pokouší vyrovnat s jeho tíživým odkazem. Někdo se po Danielu Clayovi začal vyptávat, někdo, kdo nevěří, že je mrtvý – mstitel Merrick, otec a nájemný vrah v jedné osobě. Rebeka si najme soukromého detektiva Charlieho Parkera, aby ji Merricka zbavil...

BBart, překlad Hana Whittonová, 408 str., váz., 249 Kč

 

 

Conor Corderoy: Temný déšť


Sci-fi ekothriller Temný déšť je napsán ve stylu „noir" detektivky. Příběh se točí kolem zneužívání moci ve společnosti v prostředí svíravého strachu z vnějšího ohrožení. Spád a zápletka románu připomínají romány Philipa K. Dicka a Raymonda Chandlera.

Stále prší a jen bohatí mohou žít v suchu pod kopulemi, zatímco chudáci se krčí v chatrčích a mokru. Společnost, v níž inspektor O'Neil žije, je plná segregace a nenávisti a on sám není člověk, který by se od ostatních až tak lišil. Vyšetřování vraždy má spád a kromě zjištění vraha je zajímavé, jak to celé má vliv na samotného inspektora a společnost kolem něj.

Mladá fronta, překlad Tomáš Jeník, 256 str., brož., 229 Kč

 

 

Jan Kašpar, Oldřich Kaiser, Jiří Lábus: Tlučhořovic rodinka


Nekonečný rozhlasový seriál dvojice herců Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse si svým specifickým humorem získal srdce mnoha posluchačů. Seriál, původně nazvaný Rodinka, byl poprvé vysílán v roce 1991. Jedná se o situační mikrokomedie, které jsou založeny na improvizaci autorské dvojice. Jsou jakousi sondou do duše českého národa po roce 1989.

Autorovi textu Janu Kašparovi se podařil doslova husarský kousek, protože úspěšně převedl tento zcela specifický a takřka neuchopitelný rozhlasový žánr do knižní (románové) podoby, aniž jednotlivé příběhy, postavy a gagy ztratily cokoli na své působivosti a vtipu.

Nakladatelství XYZ, 296 str., 249 Kč

 

 

Ray Bradbury: Teď a navždy


Dvě nová díla autora, který navždy změnil pohled na povídkářskou tvorbu, se poprvé objevují v této knize. Dvě výrazně odlišné povídky, ale obě demonstrující jedinečný autorův talent a nepotlačitelnou vitalitu jeho ducha.

Kdesi v dálce hudba zní je snovým popisem arizonského městečka, kde není vidět děti si hrát a kde zdánlivě lidé nestárnou. Sveden kouzlem venkova, a záhadnou ženou se jménem egyptské královny, rozhodne se autor odkrýt záhadu tohoto magického místa, dříve než se dostaví nevyhnutelná katastrofa.

V Leviatanovi 99 se spisovatel, který kdysi kolonizoval Mars, vrací opět do kosmu, aby převyprávěl Melvillovo klasické dílo o posedlosti, jejímž objektem se místo velryby stává vše ničící kometa.

Baronet, překlad Jana Pacnerová, Jana Pavlíková, 168 str., váz., 189 Kč

 

 

Lion Feuchtwanger: Židovka z Toleda    


Děj románu vychází z historické skutečnosti, nicméně je zřejmé, že autor do něho vložil především trpké životní zkušenosti generace, která prožila pronásledování pro svůj původ, útěk do emigrace a hrůzy druhé světové války.

Ocitáme se ve Španělsku koncem 12. století v době, kdy Evropa žije svatou válkou - válkou mezi křesťany a muslimy. Ve Španělsku té doby je silně zastoupeno i židovské obyvatelstvo. Na pozadí těchto historických událostí sledujeme milostný příběh kastilského krále dona Alfonsa a krásné židovky Raquel. Ovšem vztah dvou tak odlišných lidí - něžné, citlivé a vzdělané Raquel a pyšného násilnického rytíře dona Alfonsa - nemůže skončit jinak než smrtí jednoho z nich.

Euromedia Group – Ikar, překlad Valter Feldstein, 496 str., váz., 349 Kč

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků