Hlavní obsah

Nové knihy - Hugh Laurie, Nick Hornby i Kathy Reichsová

Hugh Laurie je nejen herec proslulý jako doktor House, ale i nadějný spisovatel, jehož román Obchodník se smrtí právě vychází u nás. Dalšími tituly stojícími za přečtení je román Nicka Hornbyho Po hlavě nebo thriller Kathy Reichsové Kosti v písku.

Nové knihy - Hugh Laurie, Nick Hornby i Kathy Reichsová

 

Hugh Laurie: Obchodník se smrtí


Svěží, napínavý, chytrý, ale především vtipný příběh s prvky thrilleru i detektivky vypráví autor Hugh Laurie, který je znám jako představitel Dr. House ze stejnojmenného seriálu.

Thomas Lang je úplně obyčejný chlap, který pracuje jako bodyguard, popíjí whisky a projíždí se na motorce. Jednoho dne se ale jeho život obrátí naruby... Osloví ho jakýsi muž a najme si ho na vraždu amerického průmyslníka. Lang napřed nabídku přijme, posléze se však rozhodne svou oběť varovat... Jeho dobrý skutek nezůstane nepotrestán. Proti své vůli se ocitá ve víru dramatických událostí, poněkud nedobrovolně se zaplétá do mezinárodních teroristických aktivit. Střetne se s nejrůznějšími zločinci, násilníky, obchodníky se zbraněmi, vrahy i agenty CIA...

Nakladatelství XYZ, překlad Milena Poláčková, 392 str., váz., 299 Kč

 

 

Nick Hornby: Po hlavě


V tomto vtipném a hlubokém příběhu Nicka Hornbyho musí dospívající mladík, nečekaně konfrontovaný se záludnostmi otcovství, činit správná rozhodnutí, aby se špatné věci, které by se mohly přihodit, přece jen nepřihodily.

Samovi je šestnáct, jezdí na skateboardu, běhá za děvčaty a vypráví svůj vlastní příběh o dospívání. Všechno jde jak po drátkách až do chvíle, kdy jedno z děvčat otěhotní a Sam po hlavě vpadne do světa dospělé zodpovědnosti. Prakticky vzato, Alice není jeho přítelkyně, protože se dohodli na rozchodu ještě před tím, než mu oznámila tu děsivou novinu o svém stavu.

Otcovskou autoritu v Samově životě zastupuje plakát profesionálního skateboardisty Tonyho Hawka nad postelí v jeho pokoji. Právě ten se hlavnímu hrdinovi stává průvodcem na cestě do budoucnosti....


BBart., překlad Michal Prokop, 232 str., váz., 229  Kč

 

 

László Darvasi: Legenda o kejklířích se slzami


Román se odehrává v 16. a 17. století, kdy se Uhry nacházely pod tureckou nadvládou. Řada bezvýznamných, často až bizarních postaviček a příběhů, jež na první pohled nic nespojuje ani s dějinami, ani mezi sebou navzájem, ožívá dotekem se slzami kejklířů brázdících silnice časů. Objevují se hned tu, hned zase tam. Marně a snad i zbytečně se ptáme a hledáme, kdo jsou a odkud přicházejí.

Skvostné město Budín v těch letech přitahuje celou Evropu, neodolatelně a se vším všudy. Vyprávění totiž nekončí slavným dobytím Budína, nýbrž slovy, která dodávají odvahu: byli jsme tady, a to není málo.

Dauphin, překlad Pavel Novotný, 456 str., váz., 398 Kč

 

 

Kathy Reichsová: Kosti v písku


Kosti v písku jsou chytrý, napínavý thriller o zločinech, které každý týden plní stránky novin. Příběhy Kathy Reichsové se staly inspirací pro úspěšný seriál Sběratelé kostí.

Tempe je povolána do Jižní Karolíny, aby zaskočila za nesvědomitou kolegyni a ujala se studentů letního archeologického kurzu, kteří pracují na vykopávkách starého indiánského pohřebiště. Tempe mezi starověkými kostmi objeví kostru nedávno zemřelého člověka a její dávná přítelkyně a místní koronerka Emma Rousseauová ji přemluví, aby se v Charlestonu zdržela a pomohla s vyšetřováním...

BBart, překlad Kristýna Kučerová, 360 str., váz., 249 Kč

 

 

Sue Townsendová: Tajný deník Adriana Molea


Anglická autorka Sue Townsendová si jako vypravěče svého příběhu rodiny z počátku osmdesátých let zvolila třináctiletého chlapce. Ve vtipných a trefných deníkových zápisech se tu odrážejí nejen domácí trable, ale i problémy britské společnosti.

Je to třináct a tři čtvrtě roku starý muž, rozhodnutý nést obtížný úděl intelektuála mezi zabedněnci, jako jsou jeho spolužáci a učitelé. Kluk, jímž puberta cloumá, co síly má. Mudrlant, který rozumí světu i lidem kolem sebe, trochu lenoch a trochu bolestín, zkrátka trochu každý z nás, kdo tahle léta prožíval, ať už včera nebo před drahnou dobou.

Mladá fronta, překlad Helena Hartlová, 144 str., váz., 249 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků