Hlavní obsah

Nové knihy - Douglas Adams, Chuck Palahniuk i Julia Francková

Tento týden najdete na knižních pultech souborné vydání kultovních knih Douglasa Adamse Stopařův průvodce galaxií, černou grotesku Chucka Palahniuka Program pro přeživší nebo německý román Julie Franckové Polednice.

Nové knihy - Douglas Adams, Chuck Palahniuk i Julia Francková

 

Douglas Adams: Stopařův průvodce Galaxií 1-5 - komplet


Stopařův průvodce Galaxií se původně zrodil jako rozhlasový seriál. Měl obrovský úspěch, a tak vzápětí dostal literární podobu, v níž se stal bestsellerem prakticky v celém známém vesmíru. Nyní vychází všech pět knih - Stopařův průvodce Galaxií, Restaurant na konci vesmíru, Život, vesmír a vůbec, Sbohem a dík za ryby, Převážně neškodná – v jednom vydání.

Pozemšťan Artur Dent spolu s přítelem Fordem Prefectem si v posledním okamžiku před zničením Země stopnou vesmírné plavidlo. Tak začíná jejich putování Galaxií, na němž se setkají s dalšími postavami, především s krásnou Trillian, galaktickým exprezidentem Zafodem Bílbroxem a jejich depresivním robotem Marvinem...

Argo, překlad Jana Hollanová, 792 str., 990 Kč

 

 

Chuck Palahniuk: Program pro přeživší


Chuck Palahniuk se otevřeně vysmívá moderním kultům, sektám i mesiášství amerických televizních kazatelů. Hovoří zároveň o vlivu médií a propagandy, o masové kultuře a manipulaci.

Tender Branson vyrostl v uzavřené komunitě přísné, puritánsky vedené sekty a tak jako mnozí jiní byl i on jednoho dne vyslán do „vnějšího světa". Když se k němu dostane zpráva, že členové sekty spáchali kolektivní sebevraždu, znamená to jediné: zabít se. Ostatní to udělali, někteří hned, jiní později. Vláda pro ně vytvoří speciální záchranný program, přesto zbylých členů valem ubývá. Po deseti letech zůstane Tender Branson jediným, kdo přežil. V té chvíli se stává prvkem byznysu, neboť agentura z něj „vyrobí" novodobého mesiáše...

Euromedia Group – Odeon, překlad Richard Podaný, 240 str., váz., 249 Kč

 

 

Stephen a Lucy Hawkingovi, Christophe Galfard: Jirkův tajný klíč k vesmíru


Kniha v sobě spojuje veselé dobrodružství s mnoha pozoruhodnými vědeckými údaji o našem vesmíru. Najdete v ní nejnovější poznatky o černých dírách od Stephena Hawkinga a také mnoho barevných fotografií přímo z kosmu.

Za všechno může útěk Jirkova ochočeného prasátka. Při jeho hledání se Jirka seznámí se svými sousedy, Aničkou a jejím otcem Erikem, který se zabývá vědou. Díky nim objeví zcela nový pohled na svět - pohled z kosmického prostoru.

Euromedia Group - Knižní klub, překlad Lukáš Grygar, 336 str., váz., 299 Kč

 

 

Julia Francková: Polednice


Rozsáhlý román-epos Julie Franckové je příběhem fascinující ženy ve spárech hrůzného 20. století. Román Polednice získal cenu za nejlepší německy psanou knihu za rok 2007.

Těsně po skončení války utíká matka Helena s osmiletým synem ze Sověty obsazeného Štětína. Dítě však zanechá samotné na malém nádraží v Pasewalku. Co je to za matku, která uprostřed shonu a chaosu poválečných dní ponechá chlapce svému osudu?

Jota, překlad Lucy Topoľská. 336 str., váz., 298 Kč

 

 

Ernie Colón, Sid Jacobson: Zpráva o 11. září


Výtvarná adaptace teroristického útoku na USA podle Závěrečné zprávy Národní komise pro teroristické útoky na Spojené státy.

11.září 2001 se zapsalo do historie USA jako den dosud nepoznané hrůzy a utrpení. Teroristické útoky zastihly Spojené státy nepřipravené. Jak se to stalo? A jak USA mohou zabránit opakování takové tragédie? Odpověď na tyto otázky měla nalézt desetičlenná komise, která pro splnění tohoto úkolu dostala obsáhlé pravomoci. Své závěry a doporučení komise zveřejnila ve zprávě vydané 22. července 2004.

BBart, překlad Martin Jankovec, 144 str., váz., 399 Kč

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků