Hlavní obsah
Nové knihy Foto: David Ryneš, Novinky

Nové knihy: Barnes, Přibil, Zábranský, Zádrapa i Prus

Romány ze současnosti, z nedávné minulosti i z doby starého Egypta. Příběhy podzemí středních Čech. Samozřejmě i komiks a audiokniha.

Nové knihy Foto: David Ryneš, Novinky
Nové knihy: Barnes, Přibil, Zábranský, Zádrapa i Prus

Julian Barnes:

Jediný příběh

Obal knihy

Příběh lásky mladého studenta a stárnoucí ženy se všemi důsledky, které přináší životům obou protagonistů. Milostný román na pozadí „drobného obrazu“ britské společnosti 60. let, včetně jejích zakořeněných klišé a prudérnosti.

Odeon, přeložil Petr Fantys, 272 strany, 299 Kč

Marek Přibil:

Bod Evropa

Obal knihy

Klinický psycholog se zamiluje do své pacientky, a následuje příběh s detektivní zápletkou, plný napětí a nečekaných zvratů, existenciální pointa nakonec všechno obrací naruby. Na stránkách se čtenář setkává s Carlem Gustavem Jungem i jeho učitelem Sigmundem Freudem.

Větrné mlýny, 296 stran, 333 Kč

David Zábranský:

Logoz aneb Robert Holm, marketér dánský

Obal knihy

Robert Holm, dánský odborník na značky, se po návštěvě čínské Šanghaje rozhodne změnit svět. S pomocí sociálních sítí se mu podaří spustit nové stěhování národů. Kvalita životního prostředí se zlepšuje. V syrské polopoušti prosperuje Nový Berlín.

Větrné mlýny, 444 strany, 345 Kč, e-kniha, 199 Kč

Lukáš Zádrapa:

Sün-c‘

Obal knihy

Kniha Sün-c’ (3. stol. př. n. l.) se řadí k nejvýznamnějším dílům klasické čínské filozofie. Myslitel, po němž je pojmenována a kterému je její autorství připisováno, je po Konfuciovi a Menciovi třetím velkým konfuciánským učitelem starověku.

Academia, 532 strany, 595 Kč

Boleslav Prus:

Faraon

Obal audioknihy

Audiokniha nabízí velkolepou rozhlasovou dramatizaci slavného románu o faraonovi Pamsesovi. Účinkují Jiří Langmajer, Filip Blažek, Viktor Preiss, Vladimír Javorský, Ilja Racek, Tatiana Vilhelmová a dalších více než padesát herců. Režie: Markéta Jahodová.

Radioservis, mp3, 8:4 hodin, 369 Kč

David Walliams:

Nejhorší děti na světě 3

 

Zdá se, že zásoby dětských prohřešků, ničemností a zlořádů nejsou ještě zdaleka vyčerpány. V deseti příbězích se objevuje Vejtaha Vítězslav, Panovačná Patricie, Jedovatý Jošt a další supermeganejhorší děti. Všechny jsou samozřejmě po zásluze potrestány.

Argo, přeložila Veronika Volhejnová, 288 stran, 298 Kč

Florian Altenhöner:

Muž, který začal druhou světovou válku

Obal knihy

Dne 31. srpna 1939 zinscenoval SS sturmbannführer Alfred Naujocks přepadení rozhlasového vysílače v Gliwicích. Událost již druhý den posloužila německé propagandě jako záminka pro přepadení Polska. Tajný agent se stal únoscem, vrahem, padělatelem peněz a teroristou…

Academia, přeložila Hana Jadrná Matějková, 332 strany, 395 Kč

Václav Cílek, Martin Majer, Lukáš Faltejsek a kol.:

Podzemní památky středních Čech

Obal knihy

Svět nad a pod zemí nemůžeme chápat odděleně – těžba zlata, stříbra, železa, uranu, uhlí a vápence měla vliv na samotný vznik českých zemí a posledních tisíc let byla jednou z hlavních sil vývoje. Berte knihu jako návod, jak porozumět kraji, ve kterém žijeme.

Dokořán, 448 stran, 599 Kč

Hugo Pratt:

Indiánské léto/El Gaucho

Obal knihy

V příběhu El Gaucho se dostaneme do napoleonských válek, přímo do víru nelítostných námořních bitev a krutých pravidel. A v komiksu Indiánské léto se přeneseme do 17. století, kde skupina osadníků poklidně přežívá poblíž indiánského kmene…

Crew, přeložil Milo Manara, 288 stran, 759 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků