Hlavní obsah

Nové desky - Tam-Tam Orchestra, UDG i Xavier Baumaxa

Tento týden má v hudebních novinkách převahu tuzemská produkce. S novinkou přichází písničkář Xavier Baumaxa, ústečtí UDG nebo Tam-Tam Orchestra.

Nové desky - Tam-Tam Orchestra, UDG i Xavier Baumaxa

 

Xavier Baumaxa: Desperanto

FOTO: Bez zdroje


Jako již tradičně na apríla v lichý rok, tak i letos vydává lítvínovský písničkář a showman Xavier Baumaxa nové album s názvem Desperanto. Deska se nahrávala ve studiu u Ondry Ježka, mimo jiné vynikajícího hráče na sitár. Na nahrávce tradičně zazní dechy, objeví se piano a přidalo se i pár hudebníků z Moravy. Baumaxu poprvé na desce doprovází jeho současní pódioví parťáci Hnědé smyčce.

EMI/Virgin

 

 

UDG: Autoportrét

FOTO: Bez zdroje


Ústecká parta UDG přichází s třetím albem Autoportrét, na které zařadili čtrnáct nových skladeb. Deska vznikla pod producentským dohledem Borise Carloffa ze skupiny kNot Photogenic, který v minulosti produkoval alba skupinám Kryštof nebo Sunshine. Jako hosta přizvali Davida Kollera, vedle něj se na desce objeví i Jana Lota, DJ Atwork z kapely 100°C a klávesista Petr Tichý.

EMI/Virgin

 

 

Tam-Tam Orchestra: Sambista

FOTO: Bez zdroje


Tam-Tam Orchestra, ve které kapelník Miloš Vácík prezentuje svou oblíbenou hudbu čerpající z kubánských, brazilských a afrických rytmů, přichází s třetí deskou Sambista. Písničky s českými i portugalskými texty popohání rytmika složená z množství bicích nástrojů, nechybí kytary, basa nebo dechové nástroje.

Desku vydanou k deseti letům existence kapela spolu s hosty pokřtí 17. dubna v Paláci Akropolis. Z koncertu bude pořízen live DVD záznam.

Warner Music

 

 

Ministry: Adios Putas Madres – Live

FOTO: Bez zdroje


Všechno dobré musí jednou skončit a tak končí i americká industrialmetalová kapela Ministry, která od doby svého vzniku v roce 1981 zásadně ovlivnila tvrdou hudbu. Na rozloučenou vydává živé album  Adios Putas Madres, nahrané na posledním turné C U LaTouR v roce 2008. Obsahuje části koncertů ze Srbska, Polska, USA, Německa, České republiky a Slovinska. Na konec května je naplánováno vydání  DVD s bonusovým materiálem.

Mystic Production

 

 

Jadakiss: The Last Kiss

FOTO: Bez zdroje


Americký rapper Jadakiss po několika odkladech konečně vydává třetí desku The Last Kiss. Pracoval na ní tři roky a za tu dobu mu studiem prošla úctyhodná řádka hostů, za všechny jmenujme například Mary J. Blige, Nas, Pharrell, Lil' Wayne, Ghostface Killah & Raekwon. První singl se jmenuje By My Side a hostoval na ní Ne-Yo.

Universal Music

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků