Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Nová DVD - Iron Man, Street Kings i Tenkrát na západě

Tento týden vychází na DVD akční film inspirovaný stejnojmenným komiksem Iron Man, krimi thriller Street Kings nebo slavný spaghetti western Tenkrát na západě.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Nová DVD - Iron Man, Street Kings i Tenkrát na západě

Iron Man


Komiksová postava Iron Man patří do stáje vydavatelství Marvel. Stan Lee, duchovní otec téhle postavy, přiznává, že se při tvorbě Iron Mana inspiroval americkou ikonou - Howardem Hughesem. "Byl to taky vynálezce, dobrodruh, miliardář, děvkař a především blázen," říká Lee.

Miliardář Tony Stark se živí jako VIP výrobce a dodavatel technologicky vyspělých zbraní pro americkou armádu. Na cestě z povedené prezentace ho na horké afgánské půdě unesou teroristé. Ti po něm chtějí, aby začal vyrábět zbraně pro ně. Díky své vynalézavosti si Tony v zajetí vyrobí "brnění", které mu pomůže utéct. Tehdy také dostane nápad tenhle improvizovaný kovový oblek ještě výrazně vylepšit. A tak se zrodí Iron Man…

Iron Man, USA 2008, 125 min., české titulky, režie: Jon Favreau, hrají: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrowová, Jeff Bridges, Terrence Howard…

Street Kings


V kriminálním thrilleru Street Kings se dlouholetý policajt ocitá ve smrtelné síti konspirace a zrady.

Keanu Reeves představuje Toma Ludlowa, neústupného detektiva se schopností tvrdě vymáhat spravedlnost. Pak se ale objevují důkazy, které Ludlowa usvědčují z vraždy kolegy. Spouští se tím řetězec násilí a Ludlow si uvědomuje, že jeho vlastní život je v nebezpečí, a že nemůže důvěřovat vůbec nikomu.

Street Kings, USA 2008, 104 min., režie: David Ayer, hrají: Hugh Laurie, Keanu Reeves, Chris Evans, Forest Whitaker, Terry Crews...

Tenkrát na západě


Legendární western Sergia Leoneho Tenkrát na západě u nás vychází poprvé v nezkrácené verzi.

Opuštěná železniční stanice, na které tři muži trpělivě čekají na příjezd vlaku. Ty tři poslal bezcitný modrooký pistolník Frank, aby se postarali o muže, který si říká Harmonika a chce si s Frankem vyřídit nějaké staré účty. V okamžiku, kdy na malém nádraží dojde k nevyhnutelné přestřelce, vyvraždí Frank se svými muži rodinu farmáře McBaina, a to jen chvíli předtím, než sem dorazí McBainova novomanželka Jill...

Vychází ve dvoudiskové edici. Na druhém disku najdete dokumenty o Caludii Cardinalové, Bernardu Bertoluccim a Torinem Delli Collim, rozhovory Sergio Leonem a Henry Fondou, původní trailery a další zajímavosti.

Once Upon Time in the West, USA 1968, 165 min., režie: Sergio Leone, hrají: Claudia Cardinalová, Charles Bronson, Henry Fonda, Jason Robards...

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana


Film Todda Haynese o životě a tvorbě Boba Dylana je velmi experimentální. Šest hlavních představitelů v něm ztvárňuje různé dekády a žánry tohoto oblíbeného folkového zpěváka.

Boba Dylana nám tak odprezentuje Woody (Marcus Carl Franklin), černošský kluk posedlý folkem, zpěvák a rebel v jedné osobě, Jack Rollins (Christian Bale), lyrický poeta Arthur (Ben Whishaw), Robbie (Heath Ledger), populární herec, jehož soukromý život se ocitne díky slávě v troskách, Billy (Richard Gere), milovník starého folklóru a nakonec i Jude (Cate Blanchettová), ztvárňující bouřlivá šedesátá léta plná drog a improvizace.

I´m Not There, USA 2007, 130 min., české titulky, režie: Todd Haynes, hrají: Christian Bale, Cate Blanchettová, Richard Gere, Heath Ledger, Ben Whishaw, Charlotte Gainsbourg, Julianne Moorová, Bruce Greenwood, Michelle Williamsová...

Křižovatka osudu


Kevin Bacon a Marcia Gay Hardenová předvádějí solidní herecké výkony v Křižovatce osudu, pohnutém příběhu režisérky Alison Eastwoodové o lidech a citech v životních krizích.

Bacon v roli strojvůdce Toma Starka, který se nedokáže vyrovnat s nemocí své manželky, přivede domů malého chlapce, jehož rodiče zahynuli při vlakovém neštěstí. Krok za krokem se Tom opět sbližuje se svou milovanou ženou, prostřednictvím chlapce, který zoufale potřebuje bezpečí a jistotu rodinného zázemí.

Rails & Ties, USA 2007, 96 min., režie: Alison Eastwoodová, hrají: Kevin Bacon, Marcia Gay Hardenová...

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků