Hlavní obsah

Nová CD – Verve, Miroslav Žbirka i Christophe Maé

Chudý hudební trh tento týden zachraňují britští The Verve, remasterované album Mira Žbirky Sezónne lásky nebo zajímavý Francouz Christophe Maé.

Nová CD – Verve, Miroslav Žbirka i Christophe Maé

 

Verve: Forth


Britští The Verve přicházejí s novou deskou po dlouhých jedenácti letech. Mezi tím se kapela stihla natolik rozhádat, že se prakticky rozpadla. Ale to je minulost a novinku Forth, kterou ohlásil singl Love Is Noise, navíc hodlají doprovodit koncertní šňůrou.

Již během prázdnin se objevili v Glastonbury a na větších festivalech v Belgii, Francii nebo Španělsku.

EMI/Virgin

 

 

Miroslav Žbirka: Sezónne lásky


Druhé album ze sedmidílné reedice nahrávek Miro Žbirky nese název Sezónne lásky. Stejně jako v prvním případě prošlo kvalitním remasteringem a kromě původní slovenské verze obsahuje i bonus v podobě anglických verzí.

Anglicky nazpívané album se od originálu liší – je tu navíc verze Singing To My Little Lady (Zažni) a naopak chybí anglická verze Bažanta na víne.

Warner Music

 

 

Christophe Maé: Mon Paradis


Alb francouzských hudebníků se na našem trhu objevuje poměrně poskrovnu a debutů ještě méně. Rockový písničkář Christophe Maé měl ale s albem Mon Paradis ve své zemi takový úspěch, že se dostal i do naší distribuce.

Jeho skladby silně ovlivňují jeho hudebními vzory – Bob Marley, Ben Harper, Tracy Chapman a Jack Johnson.

Warner Music

 

 

Hana Skalická: Pro Tebe...


Folková klavíristka a zpěvačka Hana Skalická, které právě vychází debutové album, si již udělala dobré jméno svými vystoupeními na Zahradě písničkářů. Ovšem posluchači ji znají pod jejím dívčím jménem Schödlbauerová.

Hanka během své písničkářské kariéry vystřídala celou řadu kapel, až se dala na sólovou dráhu. Na desce kromě jejího dlouholetého spoluhráče Milana Zeinera hrají i Jiří Mašek, Petr Novotný, Petr Havrda, David Landštof, Štěpán Škoch, Petr Surý a Emil Formánek.

Good Day Records

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků