Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Nová CD - Support Lesbiens, The Levellers i The Dandy Warhols

Druhý zářijový týden na pulty hudebních megastorů přichází novinka českých poprockerů Support Lesbiens, angličtí The Levellers se sepsali Letters from the Underground a psychedeličtí The Dandy Warhols nahráli Earth To Dandy Warhols.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Nová CD - Support Lesbiens, The Levellers i The Dandy Warhols

 

Support Lesbiens: Lick It


O Support Lesbiens se posední dobou hodně mluví, nejen díky vydání nového, v pořadí již sedmého alba Lick It. Před měsícem měl totiž premiéru film j F.A. Brabce, ke kterému složili hudbu (ukázku z filmu najdete jako bonus i na CD) a zrovna před týdnem proběhla médii zpráva, že soud projednává několik let staré obvinění, že Yarda Helešic ukrad motiv písně In Da Yard Janu Kalouskovi.

Ale zpět k novince. Na jedenácti skladbách se podílela celá kapela, tentokrát i za účasti navrátivšího se bubeníka Svatopluka Čech, jehož přítomnost má podle kapely za následek tvrdší zvuk kapely. Na albu nechybí ani remix slavného hitu Sweet Litlle Something.

Universal Music

 

 

The Levellers: Letters from the Underground


Brightonská folk-punková legenda The Levellers, jejichž hudba vychází z tradiční anglické folkové hudby, vydává devátou studiovou desku s názvem Letters From The Underground. Kapela se v jedenácti hudebních dopisech vyjadřuje k politickým událostem, které jim hýbou žlučí.

Jelikož jsou u nás velice oblíbení, nevynechají nás ani na turné k aktuální desce a v listopadu si budete moci zajít na jeden ze tří koncertů, které jsou naplánované ve Valašském Meziříčí, Českých Budějovicích a Praze.

Panther

 

 

The Dandy Warhols: Earth To Dandy Warhols


Američtí Dandy Warhols, kteří přiznanou inspiraci Velvet Underground, Neil Youngem či Beach Boys doplňují o ironické texty a autoři obrovského hitu Bohemian Like You, vydali nové album nazvané Earth To Dandy Warhols s třinácti psychedelickými songy.

Ve skladbě Love Song si zahostovali Mark Knopfler a kytarista Mike Campbell z kapely Toma Pettyho.

Universal

 

 

Soulfly: Conquer


Konečně se k nám dostává nové album brazilské etno-metalové kapely Soulfly, kterou kolem sebe seskupil bývalý člen Sepultury Max Cavalera. Jejich Conquer byl představen již na loňském koncertě v pražské Roxy.

Album s jedenácti skladbami, jehož produkci zajišťoval sám Cavalera, vychází ve třech verzích: klasická vrze, speciální edice rozšířená o tři další songy a verze obohacená o DVD se záznamem koncertu z Varšavy. Každá edice bude mít jinak zpracovaný booklet.

Universal

 

 

The Script: The Skript


Debutové album irského poprockového objevu The Skript hrající ve složení Danny O'Donaghue, Mark Sheehan a Glen Powe, se jmenuje ne zrovna originálně The Skript

První dva jmenovaní nasbírali zkušenosti v USA, kde spolupracovali například s The Neptunes a po návratu se dali dohromady s Powerem. Výsledek spolupráce je vynesl do horních příček ostrovní hitparády.

Sony BMG

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků