Hlavní obsah

Máj: poslechněte si filmový soundtrack od Support Lesbiens

Skupina Support Lesbiens natočila soundtrack k novému filmu F. A. Brabce Máj, který vznikl na motivy básně Karla Hynka Máchy. Novinky nabízejí k poslechu audio ukázky.

Máj: poslechněte si filmový soundtrack od Support Lesbiens

Hudbu sice složili Support Lesbiens, ale spolupracoval na ní i F. A. Brabec. „To už tak chodí, že u filmu má vždycky pravdu a o všem rozhoduje režisér. Oni měli svobodu v motivech, které přinesli, ale s těmi motivy jsme pak pracovali, a já jsem byl doslova u každého tónu,“ řekl v rozhovoru pro Právo.

Hlavní role ve filmu dostali Jan Tříska, Juraj Kukura, Sandra Lehnertová, Matěj Stropnický, Vladimír Javorský, Nina Divíšková a Kryštof Hádek.

Hádek ocenil vizuální umění režiséra: „Moc mě to bavilo, měl svoji představu, ale byl rád i za naše vlastní nápady.“ Společně se scenáristkou Ivanou Novákovou se Brabec v Máji nedržel přesně Máchova textu.

Máj je příběhem Kata, který se vrací po sedmi letech do svého kraje. Tento podivný vypravěč postupně odhaluje příběh o milostném trojúhelníku dvou mužů a jedné dívky. Mlynář Schiffner je zralým mužem, stavějícím na jistotách, pro něž lze obětovat syna i city, Jarmila je mladá krásná dívka a Schiffnerův syn Vilém je rebel a vůdce loupežnické bandy.

Pro Brabce je to již druhý pokus zfilmovat českou literární klasiku, jeho film Kytice byl kritikou přijat poměrně kladně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků