Hlavní obsah
Nová CD Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Nová CD - Lucie Bílá, Depeche Mode i Susan Boyleová

Zpěvačka Lucie Bílá vydává tento týden tématické album Bílé Vánoce, podobně laděnou desku připravila pro své posluchače i Susan Boyleová a nazvala ji The Gift. Depeche Mode přicházejí s živákem Tour Of The Universe.

Nová CD Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Nová CD - Lucie Bílá, Depeche Mode i Susan Boyleová

 

Lucie Bílá: Bílé Vánoce

Vánoční alba bývají mezi interprety velmi oblíbená a neodolala ani Lucie Bílá. Společně s Petrem Maláskem pro tu příležitost vybrali sestavu songů, patřících mezi celosvětově nejúspěšnější, přidali podobně proslulé české a objevili několik překvapení.

Vedle již dříve otextovaných písní vznikla i nová přebásnění Pavlem Vrbou, v několika případech byl zachován původní latinský text: Schubrtovo Ave Maria, Franckův Panis Angelicus nebo Mozartovo Adeste Fideles. Nechybí ani tradiční Rolničky, či semaforská Purpura, jako duet s Martou Kubišovou. V jiné písni zaslechnete has Karla Gota.

Vynikající instrumentalisty ve studiu doplnil Pražský symfonický orchestr s dirigentkou Miriam Němcovou, přidal se i Český chlapecký sbor Boni Pueri, řízený Pavlem Horákem.

Supraphon

 

Depeche Mode: Tour Of The Universe

Depeche Mode mají za sebou jedno z nejúspěšnějších koncertních turné novodobé historie. Během Tour Of The Universe trojice odehrála sto dva koncertů ve čtyřiceti zemích světa. Dvě noci, které David Gahan, Martin Gore a Andy Fletcher strávili v Barceloně, patřily k nejvydařenějším a právě záznam těchto vystoupení najdete na albu Tour Of The Universe - Live In Barcelona.

Na nahrávku se vešlo dvacet jedna skladeb a je k dispozici ve třech verzích. Kromě koncertního záznamu pochopitelně obsahuje i velké množství bonusového materiálu, například dokument Inside The Universe, který v New Yorku natočil Anton Corbijn, dále videoklipy, jež vznikly k desce Sounds Of The Universe, či čtyři živé skladby pořízené na jiných místech.

EMI

 

Miro Šmajda: Čo sa týká lásky

Finalista první řady Česko - Slovenské Superstar Miro Šmajda dával nepokrytě najevo, že jeho hudební láska se jmenuje Rock´n´Roll, a ten ani zdaleka není mrtvý. To dokazuje i svým prvním albem

Až na závěrečnou Last Forever je celé album ve slovenštině a navazuje na tu nejlepší československou rockovou a písničkářskou tradici. Miro je autorem všech textů a z devadesáti procent i autorem veškeré hudby na svém debutu. Zároveň s albem vstupuje do éteru v pořadí již druhý Mirův singl Baby.

Sony Music Entertainment

 

Neil Diamond: Dreams

Téměř sedmdesátiletý Neil Diamond si albem Dreams rozhodl splnit své sny, když na ně nahrál čtrnáct svých nejoblíbenějších rockových balad jiných autorů. „Nikdy nevíte, kolik času ještě máte a spousta těchto skladeb čekala více než 40 let, než je nahraji,“ dodává k albu Diamond, který je známý převážně jako skladatel a umělec, zde se ale primárně představuje jako interpret a zpěvák.

Album obsahuje hudbu, která měla zásadní vliv na Diamondovo mládí, kdy v 60. letech vyrůstal v Brooklynu (Let It Be Me/Everly Brothers, The Beatles/Blackbird, Ain’t No Sunshine/Bill Withers a další), ale přesahuje i do let sedmdesátých. Jako perlička se na albu objeví předtím nikdy nenatočená Diamondova interpretace jeho hitu I’m a Believer od The Monkees.

Sony Music Entertainment

 

Susan Boyleová: The Gift

Svým hlasem uchvátila během soutěže Got Talent Velkou Británii a i když nevyhrála, stala se nejprodávanějším umělcem loňského roku s více než pěti sty miliony přístupů na YouTube.

Není divu, že Susan Boyleová chce potěšit své fanoušky i v letošním předvánočním čase, proto pro ně nachystala nové album, nazvané trefně The Gift. Na něj osobně vybrala skladby, které jsou blízké jejímu srdci. A to jednak vánoční koledy, ale i klasické popové a rockové hity jako třeba Hallelujah Leonarda Cohena, Don't Dream It's Over od Crowded House nebo Perfect Day Loua Reeda, která se zároveň stává prvním singlem z alba.

Sony Music Entertainment

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků