Hlavní obsah

Nová alba: Sinéad O’Connor, Tom Petty či The Gaslight Anthem

Přestože je polovina srpna, tedy doba, kdy obvykle příliš výrazná alba nevycházejí, letos je to trochu jinak. Na trhu se objevují kolekce irské zpěvačky Sinéad O’Connor, Toma Pettyho či americké rockové party The Gaslight Anthem.

Nová alba: Sinéad O’Connor, Tom Petty či The Gaslight Anthem

Sinéad O’Connor: I’m Not Bossy, I’m the Boss

Nová alba

Foto: Netwerk Records

Irská zpěvačka vydala své již desáté studiové album a přiznala, že jej při jeho natáčení inspirovala její loňská výměna názorů s americkou zpěvačkou Miley Cyrus. Nové skladby jsou esencí toho nejlepšího, co zpěvačka ve své tvorbě kdy měla. Kralují jim krásný hlas a dobré texty.

 

Tom Petty And The Heartbreakers: Hypnotic Eye

Nová alba

Foto: Warner Music

Nové album Toma Pettyho jej zastihuje v životní formě. Jeho písničky jsou plné, mají silné motivy a není divu, že se s touto deskou Tom Petty vůbec poprvé vyšplhal až na první příčku americké prodejní hitparády.

 

The Gaslight Anthem: Get Hurt

Nová alba

Foto: Universal Music

Páté studiové album americké rockové skupiny ji zastihuje v dalším vývoji. Zatímco minulá kolekce byla přímočaře melodická, aktuální deska je více aranžérsky propracovaná, zvukem jako by se vracela až do sedmdesátých let. Je tvrdší, přitom si zachovala melodickou výbušnost.

 

Porter Robinson: Worlds

Nová alba

Foto: Universal Music

Američan Porter Robinson je nový hudební talent z oblasti elektronické hudby, který se těší dobrému jménu hlavně za oceánem a v západní části Evropy. Nejenže vydal desku Worlds, ale objevil se nedávno i v pořadu na rádiu BBC Radio 1.

 

Alex Clare: Three Hearts

Nová alba

Foto: Universal Music

Alex Clare je britský zpěvák a skladatel, který se pohybuje v ranku alternativní hudby. Má zajímavý, pronikavý hlas, jeho výraz je ale příjemný a jeho skladby mají zajímavé melodické linky. Clareovou silnou zbraní jsou i aranže skladeb.

 

Soundgarden: Superunknown

Nová alba

Foto: Universal Music

Původní verzi alba Superunknown vydala americká skupina Soundgarden v roce 1994. Nyní, dvacet let poté, se na trh dostává kolekce v reedici. Nabízí opět patnáct skladeb a také bohatou historii, která desku posunula do pozice jedné z nejdůležitějších nahrávek devadesátých let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků