Hlavní obsah
Nová alba Foto: Novinky

Nová alba: Pet Shop Boys, Wire, Plum Dumplings a Marko Hietala

Největší událostí poloviny prvního měsíce letošního roku je nové album britských Pet Shop Boys. Kapela přijede 13. května do pražského Fora Karlín nejen se svými starými hity, ale i se sérií nových skladeb. Vyšly i desky kapel Wire a Plum Dumplings a Marka Hietaly.

Nová alba Foto: Novinky
Nová alba: Pet Shop Boys, Wire, Plum Dumplings a Marko Hietala

Pet Shop Boys: Hotspot

Britští Pet Shop Boys jsou tu se svým čtrnáctým studiovým albem. Novinka, která vznikala v Berlíně a Los Angeles, je výsledkem třetí spolupráce dvojice s producentem a trojnásobným držitelem Grammy Stuartem Pricem. Neil Tennant a Chris Lowe jsou na ní věrní svým nejlepším tradicím. Synthpopové písně stojí na výrazné melodice i zpěvu. Deska nabízí deset skladeb a fanoušky nesporně nezklame.

Nové album

Foto: Foto X2

Wire: Mind Hive

Britská kapela Wire přišla na svět v době rozpuku ostrovního punku, v roce 1976. Devět skladeb je vystavěných na stylovém základu, nicméně formace v jejich aranžích a náladách nahlíží až kamsi k art punku a post punku. Není to žádná „sypačka“, jsou to kultivované promyšlené písně. 

Nové album

Foto: Pinkflag

Plum Dumplings: Jiný místo

Skupina Plum Dumplings, zástupce brněnské alternativní rockové scény, vydává druhé album Jiný místo. Vznikalo ve spolupráci s producentem Tomášem Neuwerthem a natáčení probíhalo ve studiích 3 bees (Jinočany) a Animan (Kopřivnice). 

Nové album

Foto: Indies Scope

Marko Hietala: Pyre Of The Black Heart

Marko Hietala je baskytarista finské kapely Nightwish a vydává své druhé sólové album. Powermetalová kolekce, která byla původně nazpívaná v angličtině, přináší ve skladbách vážnější témata.

Nové album

Foto: Nuclear Blast

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků