Hlavní obsah
Nová alba Foto: Novinky

Nová alba: Jewel, Kurt Vile, Brigita & Štěpán či David Pomahač

Nová várka alb slibuje především zajímavé žánrové věci. Za pozornost nesporně stojí jak novinka zpěvačky Jewel, tak album Kurta Vileho či debut superskupiny Swedish House Mafia. Česká scéna k tomu přidává Brigitu & Štěpána a Davida Pomahače.

Nová alba Foto: Novinky
Nová alba: Jewel, Kurt Vile, Brigita & Štěpán či David Pomahač

Jewel: Freewheelin’ Woman

Přestože je to už její třinácté studiové album, čekala na ně americká zpěvačka, hudebnice a skladatelka Jewel sedm let. Vznikalo se záměrem nahrát na ně hudbu, se kterou se protagonistka cítí být skutečně spojená a je z ní nadšená. Textově se dotýká témat nezávislosti, naděje, ženství a smutku, hudebně jsou slyšet americana, folk, pop, soul i R&B.

Nové album

Foto: Words Matter Media

Kurt Vile: Watch My Moves

Své deváté studiové album začal americký písničkář Kurt Vile natáčet už v roce 2019. Pandemie však realizaci narušila. Vile pak vybudoval domácí studio, aby mohl natáčet dál. Fascinovala jej při tom práce s kapelou. Na desce se potkávají rock, indie i folk.

Nové album

Foto: Verve Forecast

Swedish House Mafia: Paradise Again

Swedish House Mafia je švédská houseová superskupina, která se čtrnáct let po svém vzniku (byť přerušeném pauzou) dobrala debutového alba. Nese se v duchu progresivního housu a hostují na něm 070 Shake, ASAP Rocky, Connie Constance, Jacob Mühlrad, Mapei, Seinabo Sey, Sting, Ty Dolla Sign a The Weeknd.

Nové album

Foto: Virgin

Brigita & Štěpán: …a co bude teď?

Po EP Korálky (2015) přišlo české duo Brigita & Štěpán konečně se svým debutovým albem. S původním folkem, prazákladem jeho tvorby, se na něm už mísí popový nádech. Dvojice nabízí jedenáct skladeb, které nahrála s doprovodnou kapelou.

Nové album

Foto: Tranzistor

David Pomahač: Neviditelný

David Pomahač, zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista, vydává druhé sólové album. Spoluautorem hudby a producentem desky je Martin Hůla aka Martin „Bonus“ Tvrdý. Kolekce vznikla ze studiové improvizace obou hudebníků.

Nové album

Foto: Minority Records

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků