Hlavní obsah

Nohavica v Londýně: Tleskot a vřava

V pátek odehrál Jarek Nohavica v Londýně první ze svých deseti koncertů, které jsou určeny pro Čechoslováky žijící v Anglii a USA. Nejznámější písničkář se rozhodl uskutečnit turné mimo naši republiku. Naposledy hrál v zahraničí v roce 2004, nyní slaví opět úspěch u Čechů a Slováků, kteří pracují většinou jako au-pair daleko od domova.

Nohavica v Londýně: Tleskot a vřava

Věkový průměr publika v Londýně byl okolo pětadvaceti let, můžeme tak spekulovat, že se Jarek Nohavica chce přiblížit mladším posluchačům, a zároveň se přitom sám pobavit a změnit prostředí. Londýnský koncert byl zcela vyprodaný.

Hala pro tisíc návštěvníků praskala doslova ve švech

Před začátkem představení se před Carling Academy Islington tísnily davy, jež udivovaly rodilé Brity. Leckterý z nich se pozastavoval a ptal, kdo vystupuje. Když se dočkali odpovědi, že český písničkář, nevěřícně kroutily hlavami. Není se čemu divit, na každého se nedostalo a hala pro tisíc návštěvníků praskala doslova ve švech.

Nohavica uvítal posluchače větou: „Zdravím všechny Čechy, Slováky, Poláky! Hi, british people!“ Tleskot a vřava přišly vzápětí, jako by to byl rockový koncert, a ne meditativní folkový večer plný českého humoru a poetiky.

Jarek Nohavica je ve skvělé formě, dokáže publikum pobavit a zároveň uhranout, navíc pro Čechy v zahraničí je to událost, když za se za nimi vypraví známý český písničkář.

Vrcholem koncertu byla píseň Kozel

Zazpíval všechny své známé hity, například Ostravo, Zítra ráno v pět, Sarajevo nebo Když mě brali za vojáka. Střídal kytaru a heligonku, přitom vtipkoval s publikem a nezapomněl žádnou písničku patřičně uvést. Vrcholem koncertu byla píseň Kozel, jež je založená na humorném textu a jazykové komice.

Nohavica se také „pochlubil“ překladem Mozartovy opery Figarova svatba, kterou dodělal těsně před turné, a na závěr zazpíval bez mikrofonu repliku z jiné opery Cosi fan tutte. Při písničce Fotbal pro změnu vzdal hold svému oblíbenému fotbalovému klubu Baník Ostrava.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků