Hlavní obsah
Beyoncé Foto: Petr Hloušek, Právo

Nejvíc nominací na ceny MTV má Beyoncé, Lady Gaga a Britney Spearsová

Nejvíce nominací na ceny MTV Video Music Awards nasbíraly popové zpěvačky Beyoncé, Lady Gaga a Britney Spearsová. O cenu za videoklip roku budou soutěžit i rappeři Eminem a Kanye West. V kategorii Objev roku je nominována zpěvačka Lady Gaga a rappeři Drake a Asher Roth. Slavnostní ceremoniál se bude konat 13. září a měl by ho uvádět známý anglický komik Russell Brand.

Beyoncé Foto: Petr Hloušek, Právo
Nejvíc nominací na ceny MTV má Beyoncé, Lady Gaga a Britney Spearsová

Popová diva Beyoncé a začínající Lady Gaga získaly obě po devíti nominacích, zatímco popová stálice Britney Spearsová slaví comeback se sedmi nominacemi. Všechny tři zpěvačky budou také soutěžit o nejlepší videoklip roku - Beyoncé s klipem Single Ladies (Put a Ring on It), Lady Gaga s Poker Face a Spearsová s klipem k písni Womanizer.

Mužské pokolení zastupují Kanye West s klipem Love Lockdown a Eminem s klipem k písni We Made You.   

"Je to pro mne požehnání, že videoklip k písni Single Ladies posluchače oslovil a že si k němu našli cestu," uvedla Beyoncé v prohlášení vysílaném na stanici MTV. Zpěvačka má za sebou velmi úspěšnou kariéru poté, co opustila dívčí trio Destiny's Child. Hit Single Ladies pochází z jejího třetího sólového alba I Am... Sasha Fierce.    

Předávání cen proslulo připravenými skandály

Ceny hudební stanice MTV bývají jedním z nejsledovanějších pořadů, nejen kvůli samotnému předávání, ale také kvůli hudebním vystoupením a drobným legráckám a skandálům, mezi které patří například vášnivý polibek, který si v roce 2003 vyměnily zpěvačky Madonna a Spearsová. Osobní život Spearsové se poté poněkud vymkl z kontroly, ale zpěvačka nyní zažívá comeback a její videoklip k písni Circus byl nominován v kategorii Nejlepší choreografie.

 

Britney Spearsová a Madonna si vedou dobře i mezi piráty.

Foto: Archiv, Sony Music, Právo

Newyorčanka Lady Gaga vydala v roce 2008 své debutové album The Fame, které se dostalo mezi pět nejprodávanějších alb po celém světě, včetně Spojených států, Velké Británie a Německa. Videoklip k písni Poker Face je nominován v kategoriích Videoklip roku a Nejlepší ženský videoklip. Lady Gaga poděkovala stanici MTV za to, že je "vlajkovou lodí hudebních videoklipů, která podporuje talentované mladé lidi, kteří se rádi pořádně sjedou a dělají umění - současně."    

Lady Gaga v devíti kategoriích

V kategorii Nejlepší ženské video bude Lady Gaga soutěžit s Katy Perryovou s písní Hot N Cold, Beyoncé se Single Ladies (Put A Ring On It), Kelly Clarksonovou s My Life Would Suck Without You, Taylor Swiftovou s You Belong With Me a Pink s písní So What.    

Zpěvačka Lady GaGa

Foto: Profimedia.cz

S rappery Eminemem a Kanye Westem bude v kategorii Nejlepší mužské video soutěžit s představitelem hip hopu Jay-Z s klipem k písni D.O.A. (Death of Auto-Tune), rapper T.I. s písní Live Your Life s hostující Rihannou a zpěvák Ne-Yo s písní Miss Independent. Mezi nováčky se na cenách představí američtí rockeři Kings of Leon nebo rappeři Drake a Asher Roth, kteří jsou zároveň oba nominováni v kategorii Objev roku. Mezi další soutěžní kategorie patří Nejlepší hiphopové, popové nebo rockové video.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků